Krzysztof Jarmuż zdobywa pierwsze punkty na quadzie

Reprezentant Klubu Zjednoczeni Stryków, który ponad 20 lat dosiadał różnego rodzaju motocykli offroadowych, zaliczył udany debiut na quadzie i zdobył pierwsze punkty.

Do Łubienicy, na zawody organizowane przez Nadbużański Klub Motorowy, przyjechało około 400 sportowców, z czego jedną trzecią stanowili kierowcy quadów. W klasie 2k Pucharu Polski, w której to na KTMie XC 525 z numerem 511 startuje Jarmuż, panowała bardzo zacięta rywalizacja. Każdy chciał zdobyć jak najwyższą pozycję i wyjechać z Łubienicy z możliwie największą liczbą oczek. Punkty zdobyło 27 zawodników z 54, którzy wzięli udział w wyścigach. Wśród nich znalazł się również Krzysiek. Ostatecznie został on sklasyfikowany na dobrej 11. pozycji i jest zadowolony ze swojego występu.

„Zawody w Łubienicy bardzo mi się podobały. Po raz pierwszy widziałem, aby w polskiej imprezie  brało udział tylu uczestników. Organizator przygotował ciekawą trasę. Pogoda w sobotę była nieco kapryśna, ale już w niedzielę było ciepło i słonecznie. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Zdobyłem pierwsze w tym sezonie punktu i jestem obecnie na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Quad jest dla mnie zupełnie nowym pojazdem i tak naprawdę dopiero uczę się jazdy na nim. Po tylu latach spędzonych w siodle motocykla pozostało mi kilka złych nawyków, których muszę się wyzbyć, ale z każdą chwilą czuję się pewniej. Myślę, że pod koniec sezonu będę już jeździł bardzo szybko.” - powiedział Jarmuż.

zobacz galerię

Zobacz również:
Mamy to! 20 grudnia we Wrocławiu otwarty został nowy salon motocykli Triumph. Jest to piąty salon tej marki w Polsce. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA