[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Kto wygrał? V. Rossi VS Motobot

Yamaha kilka dni temu pokazała efekt długiej pracy nad projektem wyścigowego robota. Motobot, bo tak nazwał go japoński producent, zmierzył się na torze z wielokrotnym mistrzem MotoGP. Kto wykręcił najlepszy czas?

Motobot to samodzielne urządzenie, używające mechanicznych rąk i nóg do prowadzenia motocykla. Swoim wyglądem i sylwetką przypomina człowieka. Robot kierujacy Yamahą R1, na torze Thunderhill w Kaliforni, zmierzył się z Doctorem

Zwycięzcą okazał się oczywiście Valentino Rossi. Motobot to przecież maszyna zaprogramowana przez człowieka, nie analizująca błędów i nie balansująca ciałem. Poza tym ciężko dorównać Rossiemu, który swoja sportową karierę rozpoczął w 1990 roku.  Robot był znacznie wolniejszy od Doctora, pokonując okrążenie o 31 sekund dłużej. Mimo tego Motobot poczynił wielki postęp. W tym sezonie przekroczył magiczną barierę 200 km/h. Yamaha ciągle prowadzi prace nad tym projektem. To na pewno nie pierwszy i nie ostatni wyścig, ale czy robot kiedykolwiek dorówna człowiekowi?

 

Sprawdź jak wyglądała czasówka Rossiego i Motobota:

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Świeże wieści z MotoGP. Organizator poinformował że Grand Prix Jerez odbędzie się, ale wyścigi będą rozgrywane online w ramach akcji charytatywnej 2Wheels4Life.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA