Kuba Przygoński na podium Italian Baja

Jadący KTM-em Rally 450cc Kuba Przygoński zajął trzecie miejsce w pierwszej eliminacji Pucharu Świata Italian Baja, który zakończył się wczoraj.

Ostatniego dnia Italian Baja zawodnicy mieli do pokonania te same dwa odcinki specjalne co dzień wcześniej jednak trasa została poprowadzona w odwrotnym kierunku. Już na pierwszym OSie Kuba udowodnił, że jest szybszym zawodnikiem od Alexa Zanottiego, z którym niejednokrotnie przyszło mu się mierzyć na trasach rajdów długodystansowych. Po rewelacyjnym przejeździe Polak awansował w generalce na trzecie miejsce przed Włocha. Na ostatnim OSie swoją przewagę dodatkowo umocnił kończąc rajd na trzeciej pozycji o 5’42 wolniej od zwycięzcy Alberto Basso i zaledwie 1’15 od poprzedzającego go Oriola Escale. 

- Musiałem się bardzo mocno sprężyć i dać z siebie wszystko ostatniego dnia Italian Baja żeby prześcignąć znanego mi dobrze z długodystansowych rajdów pustynnych Alexa Zanottiego. To bardzo szybki konkurent, poza tym startował on na małym motocyklu przystosowanym bardziej do tutejszych tras. Ja świadomie pojechałem dakarówką, chciałem odnaleźć swoje tempo, które najwyraźniej wypracowałem zgodnie z planem. Dzisiaj na szczęście wszystko się zgrało. Ponieważ trasa biegła w odwrotnym kierunku niż wczoraj trochę ją już kojarzyłem. To były naprawdę ciekawe zawody i dobry trening, dużo jechaliśmy przez wodę i rywalizowaliśmy po terenach niespotykanych podczas maratonów – powiedział Kuba Przygoński. 

Więcej na www.orlenteam.pl


Zobacz również:
REKLAMA