Kultowe muzeum motocykli na przełęczy Timmelsjoch otworzy się już w listopadzie!

Spalone w styczniu Top Mountain Motorcycle Museum na przełęczy Timmelsjoch otworzy się już w listopadzie. Nowy obiekt będzie niemal dwukrotnie większy niż poprzedni.

Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum

18 stycznia w drewnianym budynku muzeum wybuchł pożar, który niemal natychmiast rozprzestrzenił się na cały obiekt i, mimo natychmiastowej interwencji straży pożarnej, w ciągu kilku godzin doszczętnie strawił konstrukcję i znajdujące się w środku eksponaty. Straty były ogromne – z dymem poszło ponad 300 motocykli, wózków bocznych i innych pojazdów. Przyczyną pożaru okazał się wadliwy wyświetlacz LED.

Tuż po pożarze właściciele Top Mountain Motorcycle Museum, bracia Alban i Attila Scheiberowie zapowiadali, że muzeum zostanie odbudowane i ponownie otwarte jeszcze w tym roku. Okazuje się, że nie były to czcze deklaracje – ponowne otwarcie obiektu zaplanowano na listopad.

Nowe muzeum będzie niemal dwukrotnie większe niż poprzednie – z dotychczasowych 4 tys m2 obiekt urośnie do niemal 8 tys m2. Rozbudowę udało się przeprowadzić stosunkowo łatwo, dzięki temu, że jej jej plany gotowe były jeszcze przed pożarem. Eksponaty do nowego muzeum przekazali kolekcjonerzy z całego świata – na początek ekspozycja liczyć będzie ponad 250 motocykli, pojawią się także liczne atrakcje interaktywne.

Top Mountain Motorcycle Muzeum otwarto w 2016 roku. Od tamtego czasu jest ono najwyżej w Europie położoną placówką tego typu.

Przeczytaj także: tragiczny pożar w kultowym muzeum.

Zobacz również:
Pasy bezpieczeństwa do motocykli i skuterów to najnowszy patent zgłoszony przez studio projektowe Italdesign Giorgetto Giugiaro. Designer, znany z projektów samochodów, tym razem chyba trochę przesadził.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA