Kultowe muzeum motocykli zostanie odbudowane po tragicznym pożarze

Top Mountain Motorcycle Museum – jedno z najbardziej znanych prywatnych muzeów motocykli w Europie, które spłonęło doszczętnie 18 stycznia, zostanie odbudowane. Dobre wieści przekazali właściciele obiektu – bracia Attila i Alban Scheiberowie.

Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum

Otwarte w 2016 roku Top Mountain Motorcycle Museum przez wiele lat było najwyżej położonym muzeum motocykli w Europie. Bogate zbiory oraz unikalna lokalizacja na przełęczy Rombo czyniły je także jednym z najbardziej znanych.

18 stycznia 2020 r., około godziny 4 rano w budynku muzeum wybuchł pożar. Mimo błyskawicznie podjętej akcji gaśniczej, żywioł doszczętnie strawił drewnianą konstrukcję obiektu oraz znajdujące się wewnątrz eksponaty – 300 zabytkowych motocykli oraz 15 samochodów. W trakcie dochodzenia ustalono, że przyczyną pożaru był wadliwy wyświetlacz LED.

Mimo gigantycznych strat, bracia Scheiber nie poddali się. Zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku muzeum zostanie otwarte na nowo, rozbudowane i wyposażone w nowe, znacznie skuteczniejsze systemy bezpieczeństwa. Prywatni kolekcjonerzy zadeklarowali przekazanie do nowo otwieranego muzeum ponad 250 motocykli.

Jak deklarują właściciele, odbudowany obiekt będzie powiększony o całkiem nowe sekcje. Optymistyczny termin otwarcia muzeum to koniec tego roku.

Przeczytaj także: Tragiczny pożar w Top Moutain Motorcycle Museum

Zobacz również:
Aż 100 mln zł traci co roku rząd na przedawnionych, niezapłaconych mandatach. Poseł Marek Biernacki wystosował w tej sprawie interpelację do ministrów finansów oraz spraw wewnętrznych i administracji. Pyta o działanie systemu scentralizowanego poboru.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA