Kwaka Z 1000 Jim Goose - replika marzeń z filmu Mad Max!

Kto oglądając przed laty prawdziwy klasyk kina akcji Mad Max nie marzył o tym żeby posiadać takie policyjne Kawasaki Z 1000? My dalej marzymy, a portugalski warsztat customowy Unik Motorcycles jeszcze bardziej rozpalił te marzenia.

Mad Max replica Kwaka 1000 Unik Motorcycles Customs

Mad Max to prawdziwy klasyk kina akcji. Młody Mel Gibson i kilku mniej znanych australijskich aktorów na przemian mieszają senną, sielankową atmosferę z napakowanymi suspensem i adrenaliną scenami pościgowymi, a wszystko w pustynno-księżycowej, endemicznej scenerii australijskich autostrad. Bardzo możliwe że miłość do motocykli zaszczepił we mnie właśnie ten film z 1979 roku, a konkretnie pościgowe Kawasaki Z 1000 (oraz Z 900, które było użyte jako drugi, bliźniaczy motocykl), na którym jeździł Jim Goose – filmowy partner Mela Gibsona, czyli Maxa Rockatansky’ego. Piekielnie szybkie jak na tamte czasy Kawasaki, mrożące krew w żyłach sceny pościgu i nagrania z pokładu motocykla przy ponad 200 km/h i niewiele efektów specjalnych powodowało, że na dłużej wstrzymywałem oddech.

Film miał swoją premierę ponad 40 lat temu, nakręcono jeszcze kilka części o bardziej dystopijnym charakterze, ale do dziś cała seria ma swoich zagorzałych fanów, którzy regularnie wracają do tej kultowej produkcji. Do takich fanów na pewno należą customowcy z lizbońskiego warsztatu Unik Motorcycles Customs, a skoro udało im się kupić bliźniacze do Mad Maxowego Kawasaki Z 1000 nie zastanawiali się długo i zbudowali najprawdziwszą replikę „Kwaka Z 1000” należącego do Jima Goose’a. Obudowana w owiewkę La Parisienne Kawa została wyposażona, we wszystkie akcesoria, które widoczne były w filmie – szczekaczkę, światła, lusterko pomocnicze na owiewce a nawet policyjne radio Tokai z epoki (choć trochę inne niż użyte w firmie). Zaprawdę trudno odróżnić ją od motocykla użytego w filmie!

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Motocykl wygląda wręcz perfekcyjnie, a ludzie z Unik - Tiago Gonçalves and Luis Costa dopracowali go w  najmniejszych szczegółach. Było z tym trochę pracy bowiem maszyna, którą kupili - Z 1000 z 1981 roku różniła się minimalnie od użytej w Mad Maxie Kawy z 1977 roku. Wymagała ona drobnych przeróbek, aby upodobnić ją do modelu z filmu, ale udało się to znakomicie.

Zobacz również: Kawasaki GPZ 900 "Top Gun" w porównaniu z Z 1000 SX

Cała przebudowa trwała około roku, a jej efekty możemy podziwiać na klimatycznych fotkach. Przez krótki czas maszyna była na sprzedaż, ale bardzo szybko znalazł się klient i motocykl trafił do nowego, zapewne najszczęśliwszego pod słońcem właściciela. Sam chciałbym mieć taki motocykl u siebie w garażu, choć obawiam się, że szybko wylądowałby w salonie, by cieszyć oko.

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs

Mad Max replica Kwaka 1000Unik Motorcycles Customs
Zobacz również:
REKLAMA