Łap promocję - BMW F 900 XR w wersji GT

Górskie drogi pełne zakrętów, niesamowite widoki, takie miejsca to raj dla motocyklistów. By się na nie wybrać, przydał by się motocykl łączący w sobie cechy maszyny sportowej i turystycznej. I tu do akcji wkracza BMW F 900 XR w wersji GT. 

BMW F 900 XR wersja GT BMW

Mówi się, że każdy motocyklista choć raz powinien odwiedzić Alpy. Dlaczego? Bo właśnie tu masz niepowtarzalną szansę przejechać się pięknymi, krętymi drogami prowadzącymi pomiędzy maleńkimi wioskami rozsianymi gdzieś pomiędzy zaśnieżonymi szczytami. Jaki motocykl najlepiej spisze się w takim miejscu? Oczywiście taki, który połączy swój sportowy charakter z komfortem jazdy kierowcy i pasażera. Podczas takiej podróży nie bez znaczenia pozostaje fakt zabrania ze sobą większej ilości bagaży. I wtedy na scenę wkracza BMW F 900 XR w wersji GT.

Od strony technicznej F 900 XR w wersji GT nie różni się od modelu standardowego. Jego sercem jest dwucylindrowy silnik o mocy 105 KM (77 kW), będący rozwinięciem jednostki wprowadzonej po raz pierwszy w 2018 roku i napędzającej kultowego F 850 GS. Taka moc jest wystarczająco duża by w szybkim tempie pokonać większość górskich serpentyn, a jednocześnie  nie powoduje dyskomfortu jaki towarzyszył mniej doświadczonym motocyklistom dosiadającym piekielnie mocnego BMW S 1000 XR. Oprócz osiągów mocną stroną nowego silnika w F 900 XR jest jego niewielkie zużycie paliwa, wynoszące średnio 4,5 l/100 km

 

BMW F 900 XR wersja GTBMW

 

By jazda była jeszcze bezpieczniejsza w F 900 XR w wersji GT nie mogło zabraknąć najnowszych rozwiązań technologicznych. Dlatego znajdziecie tu systemy wspomagające kierowcę, takie jak: Adaptive Cornering Light, Keyless Ride, Dynamic ESA, Riding Modes Pro, Shift Assistant Pro, Intelligent Emergency Call, ABS Pro, MSR, DTC, DBC, RDC. Część z nich jest dostępna w standardzie, niektóre wymagają dopłaty. 

Skrót GT w nazwie może oznaczać tylko jedno, maszynę ze sportowym DNA, przygotowaną do jazdy na długich dystansach, i gwarantującą ponadprzeciętny poziom luksusu. Dlatego oprócz typowych cech turystycznych, które widać już na pierwszy rzut oka - spore owiewki, regulowana szyba czy wygodna kanapa i komfortowa pozycja za kierownicą, BMW F 900 XR w wersji GT zostało standardowo wyposażone w dwa kufry. W sumie mają one pojemność 63 litrów (prawy ok. 31, lewy ok. 32 l) i bez problemu pomieścisz w nich rzeczy na wakacyjny wyjazd. Jazda w deszczu nie będzie problemem ponieważ kufry są wodoodporne, a solidne zamknięcie uchroni bagaże przed amatorami cudzej własności. Kufry są dostępne w jednym z trzech kolorów: szarym, białym i czerwonym. 

A teraz najważniejsze. Ceny BMW F 900 XR w wersji GT są takie same jak BMW F 900 XR ale bez kufrów!

Pamiętajcie, że takie okazje nie trwają wiecznie a promocja na BMW F 900 XR w wersji GT trwa tylko do końca lipca. O szczegóły najlepiej dopytać sprzedawcę w salonie BMW. Listę salonów znajdziecie klikając w ten link – LISTA DILERÓW BMW.

 

 

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA