Laserowe światła w motocyklach BMW

Najnowocześniejsza technologia oświetlenia stosowana w najwyższych modelach samochodów BMW może już niedługo trafić do motocykli.

Najświeższy wynalazek wśród technologii oświetlenia w samochodach - światła laserowe zwane też matrixami już niedługo mogą trafić do motocykli BMW. Niemiecka firma pracuje bowiem nad adaptacją technologii do swoich motocykli - w tym przypadku K 1600 GTL czyli najwyższy model BMW.
Na razie trwają prace nad zmieszczeniem i przystosowaniem świateł do warunków motocyklowych. Światła laserowe dają jasne białe światło, jaśniejsze niż oświetlenie LED i potrafią mieć nawet dwa razy większy zasięg niż tradycyjne światła w motocyklach i samochodach - nawet do 600 metrów (przy włączonych światłach drogowych).
Obecnie technologia jest tylko testowana i przygotowywana, bowiem póki co jest zbyt droga by wprowadzać ją do oferty. W samochodach dostępna jest tylko w najwyższych modelach BMW - serii 7 i hybrydowego i8.

zobacz galerię

Zobacz również:
Gierkówka, czyli zbudowana jeszcze w latach 70. dwupasmowa droga ze Śląska do Warszawy, przechodzi do historii. Dziś, 13 sierpnia zostanie oddany do użytku ostatni odcinek nowobudowanej autostrady A1.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA