[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Laserowe światła w motocyklach BMW

Najnowocześniejsza technologia oświetlenia stosowana w najwyższych modelach samochodów BMW może już niedługo trafić do motocykli.

Najświeższy wynalazek wśród technologii oświetlenia w samochodach - światła laserowe zwane też matrixami już niedługo mogą trafić do motocykli BMW. Niemiecka firma pracuje bowiem nad adaptacją technologii do swoich motocykli - w tym przypadku K 1600 GTL czyli najwyższy model BMW.
Na razie trwają prace nad zmieszczeniem i przystosowaniem świateł do warunków motocyklowych. Światła laserowe dają jasne białe światło, jaśniejsze niż oświetlenie LED i potrafią mieć nawet dwa razy większy zasięg niż tradycyjne światła w motocyklach i samochodach - nawet do 600 metrów (przy włączonych światłach drogowych).
Obecnie technologia jest tylko testowana i przygotowywana, bowiem póki co jest zbyt droga by wprowadzać ją do oferty. W samochodach dostępna jest tylko w najwyższych modelach BMW - serii 7 i hybrydowego i8.

zobacz galerię

Zobacz również:
Po rocznej przerwie nadjeżdża Harley on Tour, firmowa ciężarówka Harley-Davidson załadowana 23 motocyklami do testów.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA