[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Łazik Suzuki poleci na Księżyc?

Suzuki we współpracy z firmą Hakuto weźmie udział w budowie pojazdu zdolnego do jazdy po powierzchni Księżyca.

Firma Suzuki podpisała umowę partnerską z firmą Hakuto, która weźmie udział w konkursie Google Lunar XPRIZE i wyśle na Księżyc łazika. Hakuto to pierwsza japońska prywatna inicjatywa finansowana biorąca udział w konkursie Lunar XPRIZE sponsorowanym przez Google.

Konkurs polega na wysłaniu na Księżyc, łazika który przemierzy 500 metrów i prześle na Ziemię wysokiej rozdzielczości materiały filmowe i zdjęciowe.

Suzuki ma zespołowi Hakuto wsparcie techniczne w budowie łazika. Przed inżynierami stoi kilka wyzwań. Jednym z nich jest minimalizacja masy łazika, co pozwolić ma na obniżenie kosztów wysłania go w kosmos.

Mały, lekki i maksymalnie mobilny, ma przejechać 500 metrów i cyknąć kilka fotek. Oto cechy kosmicznego paparazzi Suzuki!

 Należy też dostosować właściwości jezdne łazika do pokrytej przypominającym miałki piach regolitem powierzchni Księżyca. Tu właśnie Suzuki wykorzystać ma doświadczenia wiedzę zdobyte w produkcji pojazdów miejskich i samochodów z napędem na cztery koła.

Zobacz również:
Szukasz pracy w branży motocyklowej? Zerknij na stronę motocareer.com - to nowa platforma rekrutacyjna dla osób chcących pracować z motocyklami lub poszukują pracowników.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA