[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Legenda Grand Prix i F1 - John Surtees nie żyje

W piątek dotarła do nas smutna wiadomość. Odeszła kolejna legenda mistrzostw świata John Surtees.

John Surtees John Surtees 1934-2017

W miniony piątek, późnym popołudniem dotarła do nas kolejna smutna wiadomość ze świata wyścigów. W wieku 83 lat zmarł John Surtees, prawdziwa legenda wyścigów motocyklowych i samochodowych. Urodzony w 1934 roku, w miejscowości Tatsfield, w latach 1956, a później 1958-60 zdobył aż 7 tytułów mistrza świata w wyścigach motocyklowych klas 500 i 350. Później po przenosinach do Formuły 1 zdobył kolejne trofeum mistrza świata.

Przez lata był mocno związany z paddockiem mistrzostw świata, a dodatkowo prowadził fundację imienia Henry'ego Surteesa (syna, zawodnika Formuły 2, który zginął w wieku 18 lat na torze Brands Hatch w 2009). Zmarł w szpitalu Świętego Jerzego w Londynie.

John Surtees był jedynym zawodnikiem wyścigowym, który ma na swoim koncie tytuły mistrza świata zarówno w motocyklowych Grand Prix, jak i w Formule 1.

Zobacz również:
Takie okazje nie zdarzają się często. Firma Harley-Davidson wpadł na pomysł kampanii adresowanej do świeżo upieczonych motocyklistów, jak i tych którzy swoje motocyklowe prawko zrobili po maju ubiegłego roku. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA