Legenda amerykańskich wyścigów aresztowana za pedofilię

Mat Mladin – wielokrotny mistrz wyścigów AMA Superbike został zatrzymany pod podejrzeniem popełnienia przestępstw pedofilskich… Brak słów.

Mat Mladin oskarżony o pedofilię 2snap
Mat Mladin oskarżony o pedofilię

Legenda wyścigów AMA Superbike

Mat Mladin to prawdziwa legenda amerykańskich wyścigów AMA Pro Superbike. Australijczyk zdobył 7 tytułów mistrzowskich w amerykańskich superbike’ach w latach 1999-2009. Po drodze ścigał się w Grand Prix w 1993 roku, wygrał trzy wyścigi Daytona 200 i sporadycznie startował z dziką kartą w World Superbike zdobywając nawet pole position w Laguna Seca. W padoku znany był z dość trudnego charakteru, co nasiliło się podczas sezonów 2006-2008 kiedy Mladin jeździł w zespole z późniejszą gwiazdą WSBK i MotoGP – Benem Spiesem. Mladin przegrywał ze Spiesem przez 3 lata z rzędu, a kiedy Amerykanin odszedł do World Superbike Mladin zdobył ostatni tytuł w 2009 roku i zakończył karierę wyścigową.

Od 2018 roku jest właścicielem teamu wyścigowego Mladin Racing startującego w mistrzostwach Australii Superbike i Supersport.

Zarzuty o pedofilię

13 marca, 48-letni australijski mistrz został aresztowany pod zarzutem popełnienia kilku przestępstw o charakterze seksualnym, a raczej pedofilskim. Według podejrzeń Mladin dopuścił się czterech aktów pedofilskich na dzieciach poniżej 10 lat. Sprawa jest prowadzona przez sąd w Campbelltown w Nowej Południowej Walii. Mladin po kilkudniowym areszcie, złożeniu zeznań został zwolniony za kaucją w wysokości 50 000 $ australijskich i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Musiał też oddać swój paszport  aby uniemożliwić mu ewentualną ucieczkę jeśli zawodnik podjąłby taką próbę. Każdy kontakt Mladina z dzieckiem poniżej 16 roku życia może odbyć się tylko pod nadzorem innej dorosłej osoby. Według adwokata Mladina, zawodnik nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia odpowiadając na 185 pytań.

Zarzuty są poważne i byłemu mistrzowi grozi długi wyrok jeśli zostanie uznany za winnego. Sprawa na razie jest wyciszona, ale w ciągu kilku tygodni powinna ostatecznie się wyjaśnić.

Zobacz także: Co ci grozi za jazdę po pijaku?

zobacz galerię

Zobacz również:
Młody szwajcarski zawodnik, Jason Dupasquier niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń podczas wypadku w drugiej sesji kwalifikacyjnej Moto3. Tę smutną informację przekazała dziś Dorna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA