Lepiej widoczni

Nieuchronnie nadchodzą długie jesienne wieczory, deszcz i szarówka. Nie rezygnujesz z motocykla? Chcesz być lepiej widoczny na drodze? Zobacz jak tego dokonać.

Inter Motors
Bądź widoczny po zmroku.

Shark Skwal to pierwszy na świecie kask z wbudowanymi diodami LED. To rozwiązanie zdecydowanie zwiększa widoczność motocyklisty dla innych uczestników ruchu, a co za tym idzie podnosi bezpieczeństwo. Punktów świetlnych zamontowanych z przodu i z tyłu kasku nie sposób nie zauważyć również w ciągu dnia. Za zasilanie odpowiada akumulator - wg producenta może świecić ciągłym światłem do 8 godzin, a pulsacyjnym nawet do 16 godzin.

Kask to nie wszystko

Kurtka i spodnie również mogą być lepiej widoczne - niekoniecznie przez założenie żółtej kamizelki a la roboty drogowe. Holenderska Macna opatentowała technologię "Night Eye". W strukturę materiału wtopiono mikrodrobinki szkła. Dzięki temu w ciągu dnia materiał ma neutralny szary kolor, natomiast po zmroku odbija światło nawet z dużej odległości. Jeśli nie przepadasz za wstawkami fluo, a chcesz zadbać o bezpieczeństwo - to moż e być rozwiązanie. Jeśli uważasz, że odblaskowa kamizelka to obowiązkowy element nie ma problemu - Macna ma specjalne mocowania do kamizelki odblaskowej VISION VEST, a nawet lampę LED przyczepianą z tyłu (czy to już nie przegięcie?). 

Skrzydełko czy nóżka?

Rękawice Ixon Pro Blaze w wersji Fluo poza rzucającym się w oczy kolorem mają panele odblaskowe w okolicach kostek. W czasie jazdy (ręce na kierownicy) odblaski będą dobrze widoczne dla jadących z naprzeciwka. Jeśli chodzi o buty motocyklowe to Pumy 500 mają odblask, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Wydaje się, że logo "Puma" jest tylko grafitowo-szary emblemat, a w praktyce to skuteczny odblask. Rozwiązanie to zastosowano tylko w modelu 500 gore–tex.

Więcej informacji na stronie www.intermotors.pl, pod numerem telefonu 801 88 20 88 lub pisząc na adres e-mail [email protected]

Zobacz również:
REKLAMA