"Leśne ssaki" pod ochroną (18+)

W Europie wciąż panuje boom na BHP czyli zapewnienie bezpieczeństwa w pracy. W Polsce również pojawiają się spoty reklamowe namawiające pracowników fizycznych do dbania o swoje bezpieczeństwo. W Hiszpanii zaś stare prawo otrzymuje nowe interpretacje, które nie raz bywają dość zabawne.

Prawo o bezpieczeństwie pracowników pracujących przy drodze weszło do życia już 6 lat temu. Mówiło o tym, że każdy człowiek pracujący przy drodze musi być widoczny by być bezpiecznym, więc musi nosić kamizelkę odblaskową. Dokładnie taką jaką musimy mieć w samochodzie na wypadek awarii lub złapania kapcia i naprawiania go przy drodze. To prawo w Hiszpanii doczekało się nowej interpretacji. Teraz takie kamizelki będą musiały nosić przydrożne panie lekkich obyczajów w okolicy Katalońskiego miasteczka Els Alamus. Jeśli nie będą się stosować do prawa będą karane mandatem w wysokości 40 Euro. Tak... To nie jest żart. A hasło brzmi "Bądź bezpieczny, bądź widoczny, jakkolwiek zarabiasz na życie". Może jest to jakiś pomysł . Przynajmniej będzie gdzie wypisać cennik usług...

Zobacz również:
100 nowoczesnych fotoradarów o pojawi się wkrótce na polskich drogach. Docelowo takich urządzeń ma być ponad 200 – zastąpią one wysłużone i awaryjne Fotorapidy CM.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA