Łódź - miejsca postojowe dla motocykli

Łódzcy motocykliści zgłosili wniosek do projektu Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok "Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli". Pomożecie w głosowaniu?

Miejsca postojowe wyłącznie dla motocykli.

Ekipa m.in. z Forum Łódzkich Motocyklistów chce, aby wzorem wielu miast Europy, w Łodzi powstały miejsca postojowe przeznaczone dla motocykli (jak na zdjęciu). Każde takie miejsce pomieści 3-4 motocykli i będzie wyposażone w stojak służący do przypięcia maszyn. Dzięki temu będą one bezpieczne, a motocykliści nie będą kombinowali gdzie i jak zaparkować w centrum Łodzi. Przy okazji zostanie więcej miejsca dla kierowców samochodów. Wniosek dotyczy 9 miejsc w ścisłym centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej.

Pomożecie? Głosowanie (także przez internet) odbędzie się w dniach od 19 do 27 września 2015. Po szczegóły zajrzyjcie na www.facebook.com/postojmotocyklelodz

Motocykliści z Łodzi wzięli sprawy w swoje ręce i dodatkowo zwrócili się do łódzkich uczelni oraz kilku firm zarządzających biurowcami - o stworzenie takich miejsc na ich terenach. Póki co jest już pozytywna odpowiedź od Politechniki Łódzkiej.

Po wpuszczeniu motocykli na buspasy jest to kolejny motocyklowy projekt. Krok po kroku Łódź staje się miastem przyjaznym motocyklistom i tak trzymać!

Zobacz również:
REKLAMA