Lokalny bohater zwycieżcą japońskich X-Fighers

Za nami kolejny przystanek światowej rywalizacji Red Bull X-Fighters! 1 czerwca impreza zawitała do Azji Wschodniej. Miejscowy bohater Taka Higashino wygrał pierwsze w karierze zawody Red Bull X-Fighters, krzyżując tym samym plany lidera Toma Pagesa.

Japończyk pokonał Francuza w finale oglądanym przez 11-tysięczną publiczność oraz widzów telewizji na całym świecie. Był to czwarty z sześciu przystanków Red Bull X-Fighters 2013. Już za miesiąc zawodnicy spotkają się w Madrycie.  Najsłynniejsza rywalizacja FMX pierwszy raz odbywała się na japońskiej ziemi. Sobotni start w ojczyźnie okazał się szczęśliwy dla Taki Higashino. Zawodnik odniósł spektakularne i jednocześnie zaskakujące zwycięstwo nad dotychczasowym faworytem Tomem Pagesem. Pokonując arsenał trików Francuza, zapewnił rodakom fascynujące pierwsze spotkanie z freestyle motocrossem. „To zaszczyt zwyciężyć w tym miejscu. Nie mogę w to uwierzyć” - powiedział Higashino - „Tom i ja mieliśmy świetny finał.”. Trzecie miejsce w Osace zajął Amerykanin Adam Jones. Na szczycie klasyfikacji generalnej wciąż znajduje się Pages, który zdobył nagrodę Swatch Best Move za swój imponujący trik Double Nac Indian Whip. W jego repertuarze znalazły się także perfekcyjnie wykonane triki Flair, Volt i Special Flip.
Rozczarowanie tego wieczoru przeżyli: obrońca tytułu mistrza światowej serii Levi Sherwood z Nowej Zelandii oraz mistrz z 2011 roku Dany Torres z Hiszpanii – obaj zostali wyeliminowani w ćwierćfinałach.   

Wyniki rywalizacji w Japonii:
1. Taka Higashino (JPN),
2. Tom Pages (FRA),
3. Adam Jones (USA),
4. Rob Adelberg (AUS),
5. Levi Sherwood (NZL),
6. Dany Torres (ESP),
7. Javier Villegas (CHL),
8. David Rinaldo (FRA),
9. Josh Sheehan, (AUS)
10. Daisuke Suzuki (JPN)

Klasyfikacja generalna Światowej Serii:
1. Pages 325 punktów,
2. Adelberg 265,
3. Torres 245,
4. Sherwood 190,
5. Higashino 165,
6. Sheehan 110,
7. Jones 110,
8. Rinaldo 105,
9. Villegas 85,
10. Melero 60.

Zobacz również:
REKLAMA