Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Lorenzo z zaangażowaniem

Jorge Lorenzo był jedynym zawodnikiem klasy MotoGP, który pojawił się na konferencji prasowej w sprawie śmierci Shoyi Tomizawy podczas GP San Marino.

Lider klasyfikacji generalnej tuż po zakończeniu swojego wyścigu jeszcze w kombinezonie wyraźnie przejęty całą sytuacją pojawił się na spotkaniu z oficjelami zawodów. Podczas konferencji poruszono temat bezpieczeństwa oraz zapytano dlaczego wyścig nie został przerwany. Włodarze zawodów oświadczyli że nie było takiej potrzeby gdyż zdarzenie nie zakłóciło przebiegu zawodów, a przerwanie ich mogło tylko przedłużyć proces ratowania chłopaka. W miniony piątek poznaliśmy oficjalną przyczynę śmierci Tomizawy. Sekcja wykazała, że przyczyną były rozległe obrażenia klatki piersiowej prowadzące do niewydolności krążeniowo-oddechowej, a w wyniku tego do zatrzymania pracy płuc i serca. Zapewne wielu z was widziało wypadek i tak naprawdę oświadczenie to tylko formalność. W sobotę zezwolono rodzicom Shoyi na zabranie ciała do Japonii. Matka Tomizawy udała się na tor Misano i złożyła bukiet białych kwiatów w miejscu wypadku młodego Japończyka. W sprawie wypadku i późniejszych działań medyków prowadzone jest również dochodzenie, gdyż podczas przenoszenia ciała jeden z niosących potknął się i upuścił nosze.


zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij