REKLAMA

Lorenzo zostaje z Yamahą

Przez ostatnie dwa tygodnie dużo się mówiło o tym że po odejściu Stonera Honda spróbuje ściągnąć do siebie Lorenzo. Ten plan jednak już jest nieaktualny bo Por Fuera właśnie przedłużył swój kontrakt z Yamahą.

Dlatego Lorenzo będzie ścigał się w barwach Yamahy jeszcze przez 2 sezony. Szef zespołu Lin Jarvis wyraził ogromną radość - "To wspaniałe wieści dla Yamahy i dla zespołu. Jorge jest z nami już od 2008 roku i w ciągu tych 4 lat osiągnął świetne wyniki, a ich ukoronowaniem jest tytuł mistrza świata. Teraz Jorge jest na szczycie i walczy o kolejne mistrzostwo świata po 3 zwycięstwach i finiszu na 2 miejscu w pozostałych dwóch wyścigach. Podpisanie kontraktu pozwoli skupić się zarówno jemu jak i nam na walce o tytuł mistrza świata i planowaniu kolejnych posunięć aby wzmocnić naszą zwycięską współpracę.

Jorge Lorenzo:
"Jestem bardzo szczęśliwy że udało nam się podpisać kontrakt na kolejne dwa lata. Yamaha zrobiła wszystko aby zatrzymać mnie w swoim zespole i bardzo im za to dziękuję. Jestem częscią Yamahy od 2008 roku i uwielbiam z nimi pracować. To zawsze była pierwsza opcja, którą rozważałem więc jest to dla mnie bardzo ważne że negocjacje zakończyły się tak pozytywnie. Teraz mogę skupić się na ściganiu i mam zamiar odpłacić się zespołowi za ich zaufanie już w najbliższym wyścigu w Silverstone. Mam nadzieję że uda nam się zdobyć kolejne mistrzostwa a moje marzenie aby zakończyć karierę w Yamasze jest teraz możliwe.


Zobacz również:
Maciej Giemza jest jednym z najlepszych polskich motocyklistów młodego pokolenia. Zeszłoroczny Dakar udowodnił, że zawodnik ORLEN Team może nawiązać równą walkę ze światową czołówką. Polak - w swoim stylu - nie nakłada na siebie presji, ale na Dakarze 2021 nie zamierza odpuszczać.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA