Losy MV Agusty w pomarańczowych barwach?

Takiego obrotu rzeczy nikt się chyba nie spodziewał. Przed największymi targami motocyklowymi EICMA w Mediolanie dotarła do nas informacja, że włoska MV Agusta uzgodniła strategiczną współpracę z Pierer Mobility. 

MV Agusta F4 MPP

Na pierwszy rzut oka nazwa Pierer Mobility mówi niewiele. Ale gdy przyjrzysz się firmie dokładniej okaże się, że mowa o austriackiej spółce będącej właścicielem takich marek jak KTM, Husqvarna, GasGas. Do koncernu należą także marki rowerowe E-Bicycles, GASGAS Bicycles, FELT Bicycles i R Raymon. Pierer Mobility produkuje także nowoczesne zawieszenia znane jako WP, a wisienką na torcie jest oddział odpowiedzialny za budowę sportowych KTM X-BOW. Grubo! 

3 listopada, wieczorem, dotarła do nas informacja, że włoska MV Agusta i Pierer Mobility uzgodniły strategiczną współpracę. W ramach tego partnerstwa między dwoma europejskimi producentami motocykli spółka Pierer Mobility, zapewni firmie MV Agusta wsparcie łańcucha dostaw i przejmie zakupy. Ponadto w ramach tej współpracy MV Agusta będzie częściowo dystrybuować swoje motocykle w ogólnoświatowej sieci dystrybucji Pierer Mobility. Czy to oznacza, że oprócz Huski, KTM-a i GasGasa pod jednym dachem zobaczymy też motocykle MV Agusta? Na to pytanie nie znamy jednak konkretnej odpowiedzi. 

W listopadzie 2022 r. KTM AG nabędzie 25,1% udziałów w MV Agusta Motor S.p.A. mającego swoją siedzibę w Varese (Włochy).

 

 

Zobacz również:
REKLAMA