Lotus buduje motocykl

Brytyjski producent samochodów sportowych Lotus planuje skonstruowanie motocykla o mocy 200 KM wykorzystując najnowsze technologie.

Nad projektem mają pracować spece ściągnięci z takich firm jak Volkswagen Group i Holzer Group (np designer Daniel Simon odpowiedzialny nie tylko za projekty w VW, ale również w Bugatti oraz wielu produkcjach hollywoodzkich żeby wymienić chociaż motocykl świetlny z Tron: Dziedzictwo). Motocykl ma być konstrukcją opartą na najnowszych technologiach i wysokiej jakości materiałach takich jak Carbon, tytan i stal lotnicza. Motocykl ma nosić nazwę C-01 i dysponować mocą 200 KM. Oczywiście designersko ma być dziełem sztuki.

Projektant Daniel Simon powiedział: Budując Lotusa C-01 mamy jeden cel: stworzyć unikatową maszynę-dzieło sztuki, która dysponuje brutalną siłą połączoną z elegancją i stylem - taki supernowoczesny potwór w szytym na miarę garniturze. C-01 korzystający z wszystkich nowoczesnych technologii, ma być emocjonalny, zapierający dech w piersi, trochę retro ale przede wszystkim ma być najprawdziwszym Lotusem. Inspiracją ma być historyczny Lotus 49 oraz wszystkie legendarne wyścigowe modele Lotusa.

Projekty motocykla zobaczymy dopiero za kilka tygodni. Jedno jest pewne. C-01 będzie na pewno bardzo, bardzo drogi.

Zobacz również:
REKLAMA