Luciano Benavides w fabrycznym teamie Husqvarny

Luciano Benavides - 24-letni Argentyńczyk, który zdobył Puchar Świata w rajdach Cross-Country w sezonie 2019 (w kategorii Junior) i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Dakar 2020 zmienia teamowe barwy.

Luciano Benavides w Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team

Luciano Benavides jest jednym z dobrze się zapowiadających zawodników młodego pokolenia. Młody Argentyńczyk cały czas się uczy, a oprócz wspomnianego pucharu świata w rajdach długodystansowych, dzielnie rywalizował w najtrudniejszym rajdzie świata, czyli w Dakarze. W Dwukrotnie ukończył ten rajd w pierwszej dziesiątce - w 2019 był dziewiąty, a w tym roku zameldował się na 6. pozycji ze stratą 37 minut 34 sekundy do zwycięskiego Ricky'ego Brabeca.

Do tej pory Luciano Benavides ścigał się na fabrycznym KTM-ie, a w nadchodzącym sezonie cyklu FIM Cross-Country Rallies World Championship przesiądzie się na Husqvarnę FR 450. Liderem fabrycznego teamu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team pozostanie Pablo Quintanila.

Kontrakt z Husqvarną jest ważny do końca 2022 r. Benavides będzie rywalizować w Mistrzostwach Świata FIM w rajdach cross-country 2020, 2021 i 2022, a także w Rajdzie Dakar.

Przypomnijmy, że Kevin Benavides - brat Luciano - ściga się na fabrycznej Hondzie.


Pierwszą rundą tegorocznego cyklu pucharu świata cross-country będzie rajd Abu Dhabi Desert Challenge, który zostanie rozegrany w dniach 20-26 marca 2020 roku.

Zobacz również:
REKLAMA