MŚ Supermoto po raz pierwszy w Polsce!

Po raz pierwszy w historii w Polsce, na torze w Poznaniu, rozegrana zostanie runda Mistrzostw Świata Supermoto. 7 czerwca 2015 r. Poznań stanie się światową stolicą supermoto - bądźcie przygotowani!

Runda MŚ Supermoto po raz pierwszy w Polsce!

Wyścigi supermoto rozgrywane są zwykle na torach kartingowych, których pętla liczy ok. 1 km i jest wzbogacona o widowiskową sekcję terenową z kilkunastoma hopkami (efektowne skoki). W Poznaniu rywalizacja będzie się odbywać w obrębie odnowionego toru kartingowego (długość 1440 m) z dodatokwymi ok. 200 metrami odcinka terenowego. Co ciekawe kibice przez cały czas widzą z trybun co się dzieje na torze. Wyścigowy weekend zaczyna się od sobotnich kwalifikacji, w klasie S1GP rozgrywane są w systemie SuperChrono (po wstępnych eliminacjach o pole position walczy sześciu najszybszych zawodników) oraz dwóch niedzielnych wyścigów – każdy po ok. 20 minut.

W rywalizacji Grand Prix oraz Mistrzostwach Europy wystartuje łącznie ponad 50 zawodników reprezentujących m.in.: Belgię, Czechy, Finlandię, Francję, Hiszpanię, Holandię, Kolumbię, Niemcy, Rumunię, Szwajcarii, Szwecję, Wielką Brytanię i Włochy.

Pierwszy wyścig startuje w niedzielę (7 czerwca) o godz. 11.25. A najlepsze jest to, że wstęp jest wolny - zapraszamy!

Supermoto to dyscyplina stanowiąca połączenie wyścigów drogowych i terenowych. Historia dyscypliny zaczęła się w USA w latach 70-tych, kiedy dla potrzeb telewizji stworzono serię wyścigową w której mogli rywalizować zawodnicy torowi z motocrossowcami. W takim wyścigu Mistrzów rywalizował m.in. Kenny Roberts Senior – trzykrotny Mistrz Świata klasy 500 cm3 (dzisiejsze MotoGP). Motocykle zawodników supermoto, to zdłubane crossówki ze skuteczniejszymi hamulcami, sztywniejszymi zawieszeniami i 16,5 lub 17- calowymi kołami na oponach typu slick. Do napędu dopuszczone są dwusuwowe silniki o pojemności 175 – 250 cm3 lub czterosuwowe - 290-450 cm3.

Zobacz również:
REKLAMA