MV Agusta Alpine S4. Superbike z 208-konnym silnikiem i francuskimi detalami

Kawałek owiewki – tyle pokazała MV Agusta jako zapowiedź niecodziennej współpracy z francuską marką Alpine, kojarzoną z szybkimi i ekscytującymi samochodami.

mv agusta alpine s4 MV Agusta

Pomysły na łączenie samochodowych i motocyklowych genów ostatnio zaskakująco się mnożą – Ducati pokazało niedawno Diavela w wersji Lamborghini, kiedyś było coś takiego też jak Diavel AMG, BMW wprowadziło do świata motocykli markę M, a teraz kolejny motocykl uśmiecha się w stronę branży samochodowej – MV Agusta.

Włoski producent opublikował zagadkowe zdjęcie, z którego wynika, że przygotowywany jest jakiś projekt z francuską marką Alpine. To niszowy, choć dobrze znany fanom motoryzacji producent sportowych samochodów, od 1975 roku pod zarządem Renault.

Zobacz również: 7 najlepszych włoskich klasyków

Tajemnicze zdjęcie, które pojawiło się w social mediach MV Agusty wskazuje, że przygotowywany jest motocykl S4, będący efektem współpracy obu marek. Z całą pewnością technika oparta zostanie na dokonaniach włoskiego producenta, marka Alpine będzie zaznaczona w detalach stylistycznych.

Model S4 byłby świetnym uzupełnieniem oferty MV Agusty, gdzie wyraźnie odczuwalny jest brak superbike'a. Możemy wyobrazić sobie, że byłby on napędzany 208-konną czterocylindrówką z modelu Rush. Mamy nadzieję, że gotowy motocykl zobaczymy w ciągu kilku najbliższych dni.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA