MV Agusta Rapido Serie Oro. Pierwsza hulajnoga elektryczna marki

Bod buńczuczną nazwą Rapido Serie Oro kryje się pierwsza w historii włoskiej firmy hulajnoga elektryczna. Cena – jak przystało na tę markę – jest wysoka, ale są też dobre wiadomości.

Po wprowadzonym niedawno elektrycznym rowerze AMO, MV Agusta postanowiła iść w ślady Aprilii i zaoferować klientom elektryczną hulajnogę. Wszystko oczywiście pod hasłami miejskiej mobilności, ekologii i tym podobnych szalenie popularnych dziś haseł.

Inspiracją do stworzenia tego pojazdu były motocykle Serie Oro, stąd wykończenie w czerni, złocie i czerwieni. Jak przystało na MV Agustę, nie ma lipy – ramę wykonano z magnezu, a hamulce to prawilne tarcze na przednim i tylnym kole o średnicy 10 cali, obutym w bezdętkowe opony.

MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta
MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta

Za napędzanie wehikułu odpowiada bezszczotkowy 48-woltowy silnik elektryczny o mocy 500 W, generujący maksymalny moment obrotowy 24 Nm. Zasięg hulajnogi jest całkiem spory – wynosi 50 km, co powinno bez większego problemu umożliwić dojazd do pracy i powrót do domu.

Prędkość maksymalna to niemal 40 km/h, ale w Unii Europejskiej została ona ograniczona do 25 km/h. Na pokładzie, jak przystało na MV Agustę, znalazły się 4 tryby jazdy: pieszy, Eco, Comfort i Sport+. To nie wszystko – hulajnoga ma 4-calowy wyświetlacz LCD, działający jako panel sterowania i prędkościomierz. Rzecz jasna można go sparować ze smartfonem za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta
MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta

RAPIDO Serie Oro będzie na początku dostępna online, a następnie trafi także do dealerów MV Agusty. I tutaj dochodzimy do najsmutniejszej części tego newsa – ceny. Regularna cena Rapido wyniesie 999 euro. Na osłodę mamy jednak dwie dobre wiadomości – do świąt Bożego Narodzenia możesz kupić ten sprzęt za jedyne 849 euro. I druga – stając się posiadaczem modelu Rapido zupełnie szczerze i z dumą możesz opowiadać, że jeździsz MV Agustą.

MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta
MV Agusta Rapido Serie OroMV Agusta

Przeczytaj także: Hulajnoga na gąsienicach.

Zobacz również:
REKLAMA