MV Agusta Superveloce S 2021. Zdjęcia, dane techniczne, cena

Superveloce S, ze szprychowymi kołami i siedzeniem z Alcantary to tegoroczna nowość w ofercie MV Agusty. Producentowi udało się ocalić piękny model retro przed zagładą w odmętach normy euro 5.

  • MV Agusta zaprezentowała tegoroczne wersje modelu Superveloce.
  • Bez dwóch zdań najpiękniejszą z nich jest wersja S.
  • Motocykl nie jest tani, ale szprychowe koła i detale z Alcantary każą sprawdzić cenę nerki na czarnym rynku.

REKLAMA

REKLAMA

Plotki o zagładzie modelu Superveloce z powodu normy euro 5 okazały się mocno przesadzone. Włoski producent dostroił jednostkę napędową do nowych wymagań, modyfikując między innymi układy dolotowy i wydechowy, instalując nowe oprogramowanie jednostki sterującej, montując przeprojektowane zawory i prowadnice zaworów. Moc 147 KM i moment obrotowy 88 Nm pozostały bez zmian.

MV Agusta Superveloce SMV Agusta

MV Agusta twierdzi również, że w aktualnym modelu używane są większe wtryskiwacze, co daje wyższe ciśnienie (+ 0,5 bara). Nowa chłodnica oleju zwiększa wydajność chłodzenia o 5%. Zastosowano bardziej wytrzymały kosz sprzęgła, co ma przełożyć się na niższy poziom hałasu. Oprogramowanie quickshiftera również zaktualizowano, dzięki czemu zmiana biegów ma być teraz płynniejsza i bardziej precyzyjna.

MV Agusta Superveloce SMV Agusta

Producent deklaruje, że motocykl doczekał się zmian także w zakresie konstrukcji ramy, dzięki czemu zapewnia ona teraz większą sztywność. Pojawił się nowy sześcioosiowy moduł bezwładnościowy IMU, który umożliwił poprawę działania pokładowych systemów bezpieczeństwa – nowe Superveloce dysponuje teraz dokładniejszą kontrolą trakcji, działającym w zakrętach ABS-em i kontrolą startu. Zastosowano również nowy 5,5-calowy ekran TFT.

MV Agusta Superveloce SMV Agusta

Pojawiła się także wersja Superveloce S, która jest kwintesencją stylu retro tego modelu. Charakterystyczny biały, perłowy lakier uzupełniają tutaj bezdętkowe szprychowe koła oraz brązowe siedzenie z Alcantary. W opcji dostępny jest także zestaw "wyścigowy", czyli nakładka siedzenia pasażera, asymetryczny wydech Arrow i zaktualizowane oprogramowanie jednostki sterującej ECU.

MV Agusta Superveloce SMV Agusta

Motocykl można już zamawiać na stronie mvagusta.com. Cena wersji S to 23 600 euro (108 tys. zł). Ceny wersji standardowej zaczynają się od 20 700 euro (95 tys. zł).

Przeczytaj także: MV Agusta Superveloce Alpine - zimna piękność

zobacz galerię

Zobacz również:
W marcu 2021 roku sprzedano 2223 nowych motocykli - to drugi najlepszy wynik w historii. Lepiej było tylko w marcu 2015 roku, kiedy nabywców znalazło 2628 maszyn.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA