MV Agusta Superveloce dostępna w przedsprzedaży

Lubisz szybkie maszyny i klasyczny wygląd? MV Agusta ma dla Ciebie coś ekstra. Superveloce Serie Oro rocznik 2020. Maszyna dostępna jest w przedsprzedaży. Ile kosztuje?

Moda na maszyny w stylu retro panuje w najlepsze. Cafe racery, scramblery, a ostatnio pojawił się nawet duży endurak nawiązujący do kultowych maszyn pokroju Yamahy XT, czy Suzuki DR Biga - Moto Guzzi V85 TT. W całym tym retro szaleństwie projektanci pomijali jednak maszyny sportowe. Aż do teraz. Japończycy z Suzuki pokazali bowiem Katanę, a MV Agusta już niebawem wypuści na rynek serię 300 sztuk Superveloce 800 Serie Oro. Co ciekawe, model ten już teraz można zamawiać w przedsprzedaży. Wystarczy wejść na stronę producenta

MV Agusta Superveloce 2020

Nie mogło być inaczej - przednia lampa w charakterystycznej owiewce musiała być okrągła. 

Nowy model stylem nawiązuje do MV Agusty 350s. Chodzi głównie okrągłą lampę i malowanie. Mimo, że na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt maszyn w klasycznym stylu to Superveloce 800 wyraźnie odbiega od reszty projektów.

Zobacz też: Jak zarejestrować nowy motocykl?

Wprawne oko wyłapie, że maszyna to tak naprawdę wystylizowana MV Agusta F3 800. Odsłonięta kratownicowa rama w połączeniu z prostymi owiewkami i okrągłymi lampami sprawia jednak, że włoski motocykl nabrał całkiem ciekawego, odmienionego stylu. 

Superveloce, czyli super szybki (veloce to po włosku szybki). Łatwo domyślić się, że maszyna będzie mieć zbliżone osiągi do modelu F3, a trzycylindrówka o pojemności 798 cm3 która go napędza generuje 148 KM i 88 Nm. Moc ta pozwala osiągnąć maksymalną prędkość na poziomie 240 km/h. Superveloce waży na sucho 173 kg

Ciekawostką jest, że na każdy z cylindrów przypada jedna rura wydechowa. Oznacza to, że MV Agusta w stylu retro ma dwa tłumiki po prawej stronie i jeden po lewej. Za ich produkcję odpowiada firma SC Projekt.

Produkcja Superveloce Serie Oro ograniczona będzie do 300 sztuk. 

Oko cieszą też smaczki nawiązujące do maszyn z dawnych lat takie jak szprychowe kołażółta szyba i przedni reflektor, a także skórzany pas na baku. Oczywiście nie brakuje też współczesnych gadżetów takich jak kolorowy wyświetlacz TFT czy w pełni LED-owe oświetlenie. 

Wszystko pięknie i ładnie. Jest tylko jeden mały haczyk - Superszybka MV Agusta kosztuje 27 990 €, czyli około 119 800 zł.

MV Agusta Superveloce 800, nowy motocykl, 2020MV Agusta

MV Agusta Superveloce 800, nowy motocykl, 2020MV Agusta

MV Agusta Superveloce 800, nowy motocykl, 2020MV Agusta
Zobacz również:
REKLAMA