Motocross of Nations 2016: już znamy ostateczny skład

Znamy już ostateczny skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. Zawody odbędą się w dniach 24-25 września - trzymamy kciuki za naszych!

Maciej Wierzbicki
Łukasz Lonka #262 na czele - walka o hole shot w czasie urndy Orlen MX MP 2016 w Więcborku.

Znamy już ostateczny skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations. Jeden z niemal pewnych kandydatów - Gaba Chętnicki - został ostatecznie wyeliminowany ze składu ze względu na kontuzję nogi, której nabawił się podczas startu w Mistrzostwach Czech.

Przypominamy, że celem polskiego zespołu na MXoN 2016 jest pierwszy w historii awans do finału A. Nie będzie łatwo, ale jest to realne. Trzymajcie kciuki razem z nami!

 
Maciej Wierzbicki
Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016.
ŁUKASZ LONKA (#262) – AMK POLTAREX Człuchów,  aktualny Mistrz Polski w klasie MX Open. Trzykrotny uczestnik MXoN. W sezonie 2012 otarł się o podium podczas jednej z rund Mistrzostw Świata klasy MX3, a cały cykl zakończył na 9. miejscu. W bieżącym sezonie po długiej i ciężkiej kontuzji wystartował i zwyciężył rundę Mistrzostw Polski w Człuchowie. Od powrotu nie znalazł na polskich torach pogromcy. Na MXoN wystąpi z numerem 70 w klasie MXGP.
 
Maciej Wierzbicki
Szymon Staszkiewicz
SZYMON STASZKIEWICZ (#99) – MX Gdynia. W sezonie 2016 błysnął już znakomitą formą zajmując 11 miejsce w 8-rundowym cyklu Mistrzostw Europy w silnie obsadzonej klasie  EMX 125. Jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Wcześniej jego talent nie mógł rozwijać się w pełni ze względu na kontuzje. Na MXoN wystąpi z numerem 71 w klasie MX2.
 
Maciej Wierzbicki
Tomasz Wysocki
********************************************************************
TOMASZ WYSOCKI (#831) – Stowarzyszenie MOTO Dąbrowa, trzykrotny uczestnik MXoN. Największy dotychczas międzynarodowy sukces to 2 razy podium i ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Niemiec ADAC 2014 w klasie MX Youngster Cup. W sezonie 2016  - zanim doznał kontuzji – zajmował punktowane miejsca w bardzo silnej stawce w Mistrzostwach Świata MX2. Na MXoN wystąpi z numerem 72 w klasie Open.

FIM Motocross of Nations (Motocross Narodów), czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata to najważniejsza na świecie motocrossowa impreza każdego sezonu. W tym roku odbędzie się w dniach 24-25 września we włoskiej miejscowości Maggiora. Startujące zespoły narodowe składają się z trzech zawodników. Każdy z nich startuje w jednej z klas: MXGP, MX Open i MX2. O awans do finału A (20 najlepszych krajów) zawodnicy każdej z klas rywalizują w wyścigach kwalifikacyjnych. W finale A każdy z riderów startuje w dwóch wyścigach. Do ostatecznej klasyfikacji zespołu narodowego zalicza się najlepszych 5 z 6 wyników.

Zobacz również:
REKLAMA