Maddison zwycięża w Calgary

Tym razem lider klasyfikacji generalnej całej serii Red Bull X-Fighters Eigo Sato musiał zadowolić się drugim miejscem. Zwycięstwo na stadionie Calgary Flames zabrał mu Australijczyk Robbie Maddison.

Austalijczyk w sobotni wieczór wyraźnie dał z siebie wszystko i to pozwoliło mu cieszyć się ze zwycięstwa na stadionie Stampede Park w Calgary. Przewodzący w generalce Eigo Sato zajął drugie miejsce, a trzeci był ubiegłoroczny mistrz, czyli Matt Rebaud. Oczekiwaniom nie sprostał tegoroczny debiutant, 17-letni Levi Sherwood. Po jego zwycięstwie w Meksyku podczas pierwszej rundy X-Fighters spodziewano się lepszego wystepu młodego freestylera, ale zawody ukonczył dopiero na siódmym miejscu. Lokoalna gwiazda FMX Jeff Fehr zajął dopiero dziewiątą pozycję. Zawody w Calgary na żywo oglądało 21 tysięcy fanów freestyle motocrossu.

Tak Robbie Maddison skomentował swoje zwycięstwo:
„Nie mogę w to uwierzyć. Marzenia się spełniają, a ciężka praca się opłaca. Cały dzień był niewiarygodny. Od samego początku miałem przeczucie, że mogę dzisiaj wygrać, a po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Natem Adamsem wiedziałem, że muszę iść na całość”W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Eigo Sato (160 pkt), drugie Levi Sherwood (130 pkt), a trzecie z taką samą liczbą punktów Matt Rebaud. Zwycięzca z Kanady, Robbie Maddison jest czwarty (100 pkt).

REKLAMA