Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Małe jest piekne

W lutym Polacy najchętniej kupowali 125. To najlepsza zima dla całej branży od 2005 roku.

Pierwsze rejestracje motocykli - luty 2015.

Z raportu wynika, że kupiliście ponad 2 razy więcej motocykli niż w lutym 2014. Jest to też najwyższy wynik sprzedaży odkąd w 2005 roku PZPM wziął się za liczenie. Na drogi wyjechało aż 938 nowych maszyn.

Wygląda na to, że aż 3330 Polaków postawiło na zakup używanej maszyny (ponad 22 % więcej niż rok temu). W ogóle nas to nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyja. Wygląda na to, że sezon w tym roku już ruszył, a nikt przecież nie chce siedzieć w domu kiedy za oknem wiosna.

Największą popularnością cieszyły się 125 – stanowią aż 62% wszystkich sprzedanych nówek. Wśród nich dzielił i rządził Romet.

Co ciekawe ruszył też rynek maszyn używanych - od początku roku liczba ich rejestracji wzrosła o ponad 1/3 w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku i wyniosła 5643 szt. Tutaj królują Japończycy: kolejno Honda, Yamaha i Suzuki.

Sprzedaż motorowerów spada i nic nie wskazuje na poprawę tej sytuacji. Zarejestrowano jedynie 1795  szt. „50”. W tym 1228 nówek (spadek o blisko 1/3 w porównaniu do lutego 2014) i 567 używanych (-1,9% w porównaniu do lutego 2014).

zobacz galerię

Zobacz również:
Paweł Szkopek uniknął poważniejszej kontuzji w groźnie wyglądającym wypadku podczas niedzielnego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na amerykańskim torze Laguna Seca. Już w najbliższy weekend Polak zmierzy się w Czechach w kolejnych zmaganiach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij