[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

Małe jest piekne

W lutym Polacy najchętniej kupowali 125. To najlepsza zima dla całej branży od 2005 roku.

Pierwsze rejestracje motocykli - luty 2015.

Z raportu wynika, że kupiliście ponad 2 razy więcej motocykli niż w lutym 2014. Jest to też najwyższy wynik sprzedaży odkąd w 2005 roku PZPM wziął się za liczenie. Na drogi wyjechało aż 938 nowych maszyn.

Wygląda na to, że aż 3330 Polaków postawiło na zakup używanej maszyny (ponad 22 % więcej niż rok temu). W ogóle nas to nie dziwi tym bardziej, że pogoda sprzyja. Wygląda na to, że sezon w tym roku już ruszył, a nikt przecież nie chce siedzieć w domu kiedy za oknem wiosna.

Największą popularnością cieszyły się 125 – stanowią aż 62% wszystkich sprzedanych nówek. Wśród nich dzielił i rządził Romet.

Co ciekawe ruszył też rynek maszyn używanych - od początku roku liczba ich rejestracji wzrosła o ponad 1/3 w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku i wyniosła 5643 szt. Tutaj królują Japończycy: kolejno Honda, Yamaha i Suzuki.

Sprzedaż motorowerów spada i nic nie wskazuje na poprawę tej sytuacji. Zarejestrowano jedynie 1795  szt. „50”. W tym 1228 nówek (spadek o blisko 1/3 w porównaniu do lutego 2014) i 567 używanych (-1,9% w porównaniu do lutego 2014).

zobacz galerię

Zobacz również:
Nie musisz mieć dziennikarskiego wykształcenia ani milinów kilometrów nawiniętych na koła. Musisz natomiast mieć zapał do pracy, być czynnym motocyklistą lub motocyklistką, mieć dar lekkiego pisania oraz interesować się wszystkim co wiąże się z motocyklami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA