[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Mandat płatny kartą. Terminale trafiają do radiowozów

Policjanci z drogówki zostali uzbrojeni w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat zapłacisz kartą!

Dotychczas za mandat można było płacić na dwa sposoby: przelewem bankowym w terminie 30 dni od popełnionego wykroczenia, lub - w przypadku cudzoziemców gotówką. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku pozwoliło na wprowadzenie nowej opcji - płatność za mandat kartą. Oznacza to, że gdy zostaniesz ukarany w ten sposób policjant może zapytać: "kartą, czy przelewem?".

To spore ułatwienie dla kierowców, ale przede wszystkim dla obcokrajowców, którzy nie będą już musieli szukać bankomatu lub kantoru. Warto dodać, że ta opcja nie wiąże się z dodatkowym opłatami. Będzie tez można skorzystać z opcji BLIK i NFC czyli płatności smartfonem.

Terminale płatnicze nie trafiły jeszcze do jednostek we wszystkich województwach, ale z każdym dniem liczba tych urządzeń wzrasta. Policjanci zaś są aktualnie szkoleni w ich obsłudze.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Zgodnie z tradycją wraz z nastaniem wiosny oddajemy w Wasze ręce nasz numer specjalny "MOTOCYKLE katalog 2018".
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij