REKLAMA

Mandat płatny kartą. Terminale trafiają do radiowozów

Policjanci z drogówki zostali uzbrojeni w terminale płatnicze, dzięki którym za mandat zapłacisz kartą!

Dotychczas za mandat można było płacić na dwa sposoby: przelewem bankowym w terminie 30 dni od popełnionego wykroczenia, lub - w przypadku cudzoziemców gotówką. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku pozwoliło na wprowadzenie nowej opcji - płatność za mandat kartą. Oznacza to, że gdy zostaniesz ukarany w ten sposób policjant może zapytać: "kartą, czy przelewem?".

To spore ułatwienie dla kierowców, ale przede wszystkim dla obcokrajowców, którzy nie będą już musieli szukać bankomatu lub kantoru. Warto dodać, że ta opcja nie wiąże się z dodatkowym opłatami. Będzie tez można skorzystać z opcji BLIK i NFC czyli płatności smartfonem.

Terminale płatnicze nie trafiły jeszcze do jednostek we wszystkich województwach, ale z każdym dniem liczba tych urządzeń wzrasta. Policjanci zaś są aktualnie szkoleni w ich obsłudze.

zobacz galerię

Zobacz również:
Obowiązkowe kamizelki i kurtki z poduszkami powietrznymi nie zostaną wprowadzone. Wobec zmasowanego oporu hiszpańskich motocyklistów, tamtejsze władze nie zdecydowały się uchwalić przepisu dotyczącego tej kwestii.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA