Marc Marquez bije rekord!

20 lat i 63 dni tyle liczy sobie najmłodszy zwycięzca i zdobywca pole position w królewskiej kategorii MotoGP, czyli Marc Marquez.

Młody Hiszpan dokonał tego w swoim zaledwie drugim wyścigu w kategorii MotoGP dzień wcześniej, również jako najmłodszy zawodnik zdobywając Pole Position. Oba rekordy należały do tej pory do Amerykanina Freddiego Spencera, który pierwsze zwycięstwo w karierze zaliczył w wieku nieco ponad 21 lat. Było to w drugim sezonie jego startów dla zespołu HRC Hondy jeszcze na dwusuwowych motocyklach klasy 500. Od tego czasu minęło ponad 30 lat. Marquez bez wątpienia jest niesamowitym talentem. Ten fakt potwierdził już dwa tygodnie temu zajmując 3 miejsce w swoim debiucie w Katarze. Tym którzy wątpili nawet po tamtym osiągnięciu Marquez zamknął usta zwycięstwem w Texasie.

Spencer szybko pogratulował Marquezowi pisząc na Twitterze: "Świetna robota Marquez, stałeś się najmłodszym zwycięzcą wyścigu MotoGP! Cieszę się bardzo! Naprawdę niesamowity moment!"

Marquez podczas konferencji po wyścigu nie krył radości:
"Już trzecie miejsce w Katarze było marzeniem, a teraz zwycięstwo w moim drugim wyścigu jest jeszcze lepsze! Jestem bardzo wdzięczny całemu zespołowi za przedsezonowe wysiłki; pracowaliśmy bardzo ciężko i gdyby nie to zwycięstwo nie byłoby możliwe. Wyścig był bardzo intensywny i męczący. Jechałem za Danim przez wiele okrążeń i zdecydowałem się zaatakować i spróbować powiększyć przewagę na około 10 okrażeń przed końcem. Nie mogłem uciec Daniemu, a na dodatek pojawiły się jakieś problemy z przodem motocykla, których nie doświadczyliśmy wcześniej podczas tego weekendu. Pomimo tego udało się wygrać. 25 punktów jest ważne, ale to co ważniejsze - udało mi się wygrać już w drugim starcie w MotoGP. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami trudne wyścigi na trudnych torach, ale postaramy siędać z siebie 100% za każdym razem. Nie walczymy o mistrzostwo, ale raczej krok po kroku o zwycięstwo w każdym wyścigu, ciesząc się z każdej chwili. "

Co teraz zrobi Dani Pedrosa:

Zobacz również:
REKLAMA