Marcin Głowacki z kolejnym mistrzostwem świata - Polish Ninja znów to zrobił!

Marcin Głowacki, czyli Polish Ninja z Ząbkowic Śląskich –  wielokrotny Mistrz Świata w Stuntridingu obronił kolejny tytuł. Tym razem zwyciężył w prestiżowych zawodach Czech Stunt Day 2019.

Marcin Głowacki zdobywa kolejny tytuł mistrzowski Marcin Głowacki/Josip Mihail
Marcin Głowacki, aka Polish Ninja wygrał zawody Czech Stunt Day 2019

Czech Stunt Day to 3 dni pełne emocji i zmagań najlepszych stunterów z całego świata. Edycja 2019 odbyła się w dniach 16-18 sierpnia w czeskiej Ostravie na terenie Polygon Ostrava.

Coroczna impreza rozrosła się i nie ogranicza się już tylko do 3-dniowych mistrzostw w stuncie. To już prawdziwy festiwal sportów motorowych: pokazy kaskaderskie, quady, drift taxi - 100% adrenaliny i zabawy przez cały weekend w jednym miejscu. W zawodach  wzięło udział 62  zawodników z 19 krajów np. Indonezji, Niemiec, Finlandii, Estonii, Portugalii, Rosji, Japonii, Australii czy Brazylii.

Czech Stunt Days to największe i najbardziej prestiżowe międzynarodowe zawody na Świecie z największą liczbą zarejestrowanych zawodników. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 15,5 tys. fanów stuntu i adrenaliny.

Zawodnicy biorący udział w Czech Stunt Day 2019 mieli 3 minuty i 30 sekund, w których musieli zaprezentować wszystkie swoje najlepsze sztuczki, oraz bonusowy trick, który jest punktowany osobno tak zwany „best trick”. Przejazdy każdego zawodnika oceniało ośmioosobowe jury złożone z obecnych lub byłych zawodników z całej Europy.

Ze wszystkich startujących tylko t30 przechodzi przez kwalifikacje do półfinałów, a z półfinałów tylko 15 najlepszych awansuje do niedzielnego finału. Punkty z każdego etapu sumują się.

Najlepsze show dał Marcin Głowacki. Polish Ninja zgromadził 162,175 punktów i pokonał Kalinina Fomę i Joone Vatanena i obronił tytuł mistrzowski.

Marcinowi Gratulujemy! A poniżej znajdziecie film z jego finałowego przejazdu i rozdania nagród a także 2-godzinną relację z zawodów na facebooku.

zobacz galerię

Zobacz również:
Motocyklowa Fabryka Adrenaliny to znane miejsce na motocyklowej mapie Polski. W nadchodzący weekend MFA organizuje dni otwarte. Na uczestników czekają jazdy testowe motocyklami, mnóstwo promocji i atrakcyjnych ofert.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA