Marek Szkopek wygrywa we Włoszech

Początkowo Marek miał nie startować we Włoszech, ponieważ już na dwie rundy przed końcem sezonu w Rijece zagwarantował sobie mistrzowski tytuł Alpe Adria, ale ostatecznie postanowił potrenować i przetestować nowe rozwiązania techniczne przed mistrzostwami Europy w Albacete.

Szkopek, który był pierwszy raz na torze Adria szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i w sobotę wygrał kwalifikacje. W wyścigu Marek od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery dziesiąte sekundy inkasując dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. To było już czwarte w tym sezonie zwycięstwo Marka w Alpe Adria, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Na 11 miejscu na koniec sezonu sklasyfikowany został Sebastian Zieliński, który startował tylko w trzech wyścigach.

Teraz przed Markiem i Team Recykl najważniejszy wyścig sezonu- mistrzostwa Europy w Albacete, które już 7 października odbędą się w Hiszpanii.
Marek Szkopek, mistrz Polski i Alpe Adria Supersport:
Wyjazd do Włoch miał głównie charakter treningowy, ale cieszę się z kolejnego w tym roku zwycięstwa. Adria Raceway bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie jego zaplecze, które wybudowane jest z rozmachem. Przez weekend sprawdziliśmy sporo nowinek w moim motocyklu, ale mam nadzieję jeszcze coś poprawić przed Albacete. Już nie mogę doczekać się tej najważniejszej imprezy sezonu.

Wyniki Adria Raceway:
1 Marek Szkopek
2 Michal Sembera
3 David Latr
4 Thomas Berghammer
5 Igor Kalab

Klasyfikacja końcowa Alpe Adria 2012:
1 Marek Szkopek 174 punkty
2 David Latr 118
3 Michal Sembera 111
4 Thomas Berghammer 101
5 Igor Kalab 95
11 Sebastian Zieliński 33
Foto Małgorzata Daszkiewicz i fotomoto.it/ Team Recykl

Zobacz również:
REKLAMA