Marko Jerman Królem Rijeki!

Zgodnie z przewidywaniami zawodnik zespołu Suzuki GRANDys duo Marko Jerman wygrał wyścigi klas Superbike i Superstock 1000, a dodatkowo zainkasował komplet bonusowych punktów za kwalifikacje i najlepsze okrążenia wyścigów.

Dzięki sukcesowi na swoim domowym torze Marko został liderem klasyfikacji generalnej w klasie Superbike przesuwając na drugie miejsce Andy Meklaua, który w Chorwacji nie startował. 27 punktów zdobytych w klasie Superstock 1000 pozwoliło zbliżyć się do lidera tej klasy Michala Filli.
 
Mniej szczęścia w Rijece miał Daniel Bukowski, który w niedzielny poranek miał poważny upadek w sesji rozgrzewkowej. Mimo poważnych uszkodzeń motocykla nasz zawodnik stanął na starcie wyścigu i zajął w nim szóste miejsce. Mimo, że po raz pierwszy w tym sezonie Daniel nie stał na podium nadal jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.
 


Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Bardzo się cieszę, że Marko wykonał zakładany plan w 100% i w obu klasach walczy o mistrzowskie tytuły. Daniel też mimo upadku i słabszego wyścigu nie traci dystansu do lidera i w następnych wyścigach będzie starał się odrobić straty. Dziękuję całemu zespołowi za wykonaną pracę i już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów.
 

Daniel Bukowski, Superstock 600:
Po kwalifikacjach wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach motocykla i chcieliśmy je sprawdzić w czasie rozgrzewki. Niestety jeden z zawodników przede mną wykonał nieprzewidziany manewr i przy dużej prędkości wyleciałem z toru. Zespół spisał się doskonale i mogłem wystartować w wyścigu, co nie było takie pewne, ponieważ maszyna była w opłakanym stanie. W samym wyścigu nie mogłem utrzymać tempa czołówki, chociaż kręciłem dobre czasy. Najważniejsze, że liczymy się nadal w walce o tytuł i już nie mogę doczekać się Mostu.
 

 

Wyniki wyścigów:
 
Superbike:
1 Marko Jerman
2 Jan Halbich
3 Janez Prosenik
4 Berto Camlek
5 Irek Sikora
 
Superstock 1000:
1 Marko Jerman
2 Michal Filla
3 Martin Choy
4 Marko Erceg
5 Stefan Schrammel
 
Superstock 600:
1 Luka Decko
2 Luca Tommasini
3 Viktor Kispataki
4 Janos Chrobak
5 Martin Ivanov
6 Daniel Bukowski
 
Klasyfikacja generalna Alpe Adria:
 
Superbike:
1 Marko Jerman 83
2 Andy Meklau 72
3 Jan Halbich 62
4 Janez Prosenik 53
5 Berto Camlek 43
 
Superstock 1000:
1 Michal Filla 92
2 Marko Jerman 78
3 Martin Choy 61
4 Andy Meklau 58
5 Michal Sembera 33
 
Superstock 600:
1 Janos Chrobak 80
2 Daniel Bukowski 66
3 Luca Tommasini 52
4 Kevin Koller 37
5 Adrian Gyutai 36

Zobacz również:
REKLAMA