Marquez wygrywa Superprestigio

Marc Marquez powrócił na tron króla Flat Tracku podczas posezonowej imprezy w Barcelonie. Pokonał rywali w dominującym stylu.

Superprestigio 2016 DTX Superprestigio
Superprestigio, Barcelona 2016

Co roku na Superprestigio w Barcelonie pojawiają się gwiazdy motorsportu z różnych dziedzin - żużla, flat tracku, wyścigówe motocyklowych, motocrossu czy enduro, by rywalizować o tytuł króla Superprestigio.

Podczas pierwszej edycji organizowanej dwa lata temu wspólnie z Marc'em Marquezem to właśnie młody Hiszpan, choć nie bez problemów sięgnął po tytuł króla Superprestigio. W ubiegłym roku musiał jednak uznać wyższość mistrza dirt tracku Brada Bakera, choć nie obyło się bez walki.

W miniony weekend odbyła się kolejna, czwarta już edycja Superprestigio w Barcelonie. Już w eliminacjach pojawiło się sporo znanych nazwisk ze świata wyścigów i rajdów motocyklowych. W finale o zwycięstwo walczyli między innymi Marquez, Baker, Xavier Simeon, Marcel Schrotter, Toni ELias i Tomas Charyere (mistrz supermoto). Na najwyższym stopniu podium znów stanął Marquez, tym razem pokonując Tonijego Eliasa i Brada Bakera.


Impreza Superprestigio ma raczej formę supereventu niż prawdziwych zawodów o tytuł, ale takich mistrzów nigdy nie trzeba namawiać do ostrej walki o zwycięstwo, choćby nagrodą miała być tylko sława i chwała.

Zobacz również:
REKLAMA