Marquez wystartuje w Jerez!

Występ mistrza stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji palca. Teraz już wiemy, że Marquez będzie walczył o stracone punkty!

Podczas sobotniej sesji dirtrackowej Marquez złamał z przemieszczeniem mały palec w lewej ręce i konieczna była operacja. Teraz już wiemy, że rana dobrze się goi, a sam mistrz zapewnia, że w Hiszpanii da z siebie wszystko. Jestem ostro zmotywowany do pierwszej w tym roku rundy w Hiszpanii. Jazda przed własną publicznością, to coś niesamowitego. Mam wiele dobrych wspomnień z tego toru. Mam nadzieję, że kontuzja nie przeszkodzi mi w uzyskaniu dobrego wyniku – usłyszeliśmy od Marqueza. Dzisiaj byłem u lekarza i zacząłem rehabilitację. W Jerez palec będzie sprawdzany po każdej sesji, a opatrunek zmieniany - dodał.

Przypominamy: Marquez traci do Rossiego 30 pkt i zajmuje 5. miejsce w generlace.

Wiemy także, że po operacji na tor nie wróci jeszcze Dani Pedrosa: Miałem wielką nadzieję na start w Jerez, ale po ostatniej przejażdżce na superbike'u doszliśmy do wniosku, że to nie najlepszy pomysł – za duże ryzyko pogłębienia ran podczas, gdy nie wszystko do końca się zagoiło. Tęsknię za teamem i nie potrafię się już doczekać startu w Le Mans - powiedział zawodnik Repsol Honda.

Transmisję wyścigów w Jerez zobaczysz w niedzielę (3 maja) na antenie Polsat Sport News od godziny 11.00 lub/i na stronie www.polsatsport.pl

Zobacz również:
REKLAMA