Martin i McGuinness w IOM TT Zero na Mugenie

Guy Martin dołączy Johna McGuinnessa i zespołu Mugen Shinden by wystartować w wyścigu motocykli elektrycznych TT Zero na wyspie Man.

Martin i McGuinness w Mugen Mugen Shinden
Martin i McGuinness w zespole Mugen pojadą w TT Zero 2017 na motocyklu Mugen Shinder Roku.

Całkiem niedawno pisaliśmy, że Guy Martin i John McGuinness połączą swoje siły i w zespole fabrycznym Hondy będą walczyć o zwycięstwa w wyścigach Isle of Man Tourist Trophy. Właśnie pojawiła się informacja, że obaj zawodnicy pojadą też w wyścigach motocykli elektrycznych TT Zero.

Obaj wsiądą na motocykle zespołu Mugen Shinden, w którym wcześniej ścigał się już McGuinness. Teraz do zespołu na miejsce Bruce'a Ansteya wskoczył Martin. Ten ruch wydaje się logiczny bowiem Mugen jest bardzo mocno wspierany przez Hondę, więc zakontraktowanie dwóch fabrycznych zawodników Hondy ma sens. Nowy motocykl Mugen Shinden Roku ma być 6 generacją elektrycznej wyścigówki spod znaku Mugen.

Co ciekawe w tym roku nie startuje zespół Brammo/Victory Empulse więc Mugen Shinden ma ogromne szanse by znów zgarnąć zwycięstwo (co ciekawe to Anstey a nie McGuinness wygrał w 2016). Celem jest też przekroczenie bariery 120 mph (193 km/h) średniej prędkości, co w motocyklach elektrycznych jeszcze się nie zdarzyło. Czyżby była to też realna szansa dla Martina by zgarnąć upragnione zwycięstwo w TT Man?

Zobacz również:
REKLAMA