[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Matchless powraca!

Legendarna, choć nieco dziś zapomniana brytyjska marka motocykli Matchless ma szansę na powrót na rynek. Właśnie zmieniła właściciela, a nowy zapowiada że nie pogrzebie jej w czeluściach zapomnienia.

Firma Matchless powstała w 1899 roku i przez długie lata bo aż do 1966 roku produkowała różnej maści motocykle, od dwusuwowych pierdzipędów do dużych, wyścigowych motocykli czterosuwowych o pojemnościach nawet 998 cm3. Jednym z popularniejszych motocykli był Silver Hawk napędzany silnikiem własnego projektu syna założyciela marki - Berta Colliera. Silnikami Matchlessa napędzane były samochody trójkołowe Morgana, a nawet motocykle od Brough-Superior. Niestety mimo sporej ilości innowacji wprowadzanych po wojnie firma nie nadążała za konkurencją i zamknęła się w 1966 roku przechodząc w ręce firmy Norton Villiers. W latach 80' markępróbował ratować Les Harris, ale wyposażony w hamulce Brembo i silnik Rotaxa motocykl był za drogi w stosunku do konkurencji i już po trzech latach Matchless znów zniknął z rynku. Później prawa do marki trafił do Greckiej spółki, która nie zrobiła z nich użytku. wydawało się, że Matchless pójdzie w zapomnienie jednak włoski biznesmen-miłośnik motocykli Franco Malenotti nabył właśnie prawa do marki i ma zamiar zrobić z nią porządek. Patrząc na jego wcześniejsze dokonania (kupił prawa do marki Belstaff - najstarszej marki ciuchów motocyklowych i zrobił z niej ekskluzywną markę ciuchów vintage-retro) jest to wielce prawdopodobne. Trzymamy kciuki aby skrzydlate "M" powróciło na rynek w stylu Triumpha:)

REKLAMA
Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij