Maverick Vinales oficjalnie w Aprilii

Po aferze z Yamahą Maverick Vinales przeprosił za swoje zachowanie spowodowane frustracją, a dzień później ogłosił, że przechodzi do Aprilii!

Maverick Vinales MotoGP/ Dorna

Echa afery w zespole Yamahy, w której głównym bohaterem był Maverick Vinales powoli cichną, choć wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądała współpraca na linii zawodnik-zespół do końca sezonu. Maverick Vinales oficjalnie w mediach przeprosił Yamahę za swoje zachowanie i za jazdę w niewłaściwy sposób i wytłumaczył, że powodem jego niezrozumiałego zachowania była ogromna frustracja tym, że nic nie idzie po jego myśli. Przypomnijmy, że podczas Grand Prix Styrii tydzień temu, jadący na końcu stawki Vinales kręcił motocykl do ogranicznika obrotów na piątym biegu, również na prostej nie wbijając najwyższego szóstego biegu. To zachowanie zostało odczytane jako próba rozwalenia silnika i za to Maverick został zawieszony i wykluczony ze startu w Grand Prix Austrii w miniony weekend. Yamaha bardzo poważnie potraktowała zachowanie zawodnika oskarżając go o sabotowanie wysiłków i pracy inżynierów.

Powodem takiego zachowania była zwykła frustracja, a znany z chwiejnego emocjonalnie charakteru Vinales po prostu dał jej upust w taki właśnie sposób. Póki co nie wiadomo czy Yamaha wyciągnie dalsze konsekwencje i czy zobaczymy jeszcze Hiszpana w siodle Yamahy na torze w tym roku, czy być może jest to dla niego koniec sezonu 2021.

Tuż po zakończeniu Grand Prix Austrii zarówno zawodnik jak i zespół Aprilii ogłosili nawiązanie współpracy na przyszły sezon co oznacza, że tak jak podejrzewaliśmy Maverick miał już podpisany kontrakt z fabryką w Noale i czeka tylko na ogłoszenie tej wiadomości. Kontrakt został podpisany zaledwie na rok z opcją przedłużenia, co wskazuje na to że Vinales podszedł do współpracy z Aprilią racjonalnie - jeśli Hiszpan nie odnajdzie się na Aprilii i nie będzie notował dobrych wyników w sezonie 2022, po zakończeniu zmagań będzie mógł odejść do innego zespołu.

Zobacz także: Maverick Vinales zawieszony przez Yamahę!

Z ciekawością będziemy przyglądać się dalszemu rozwojowi wydarzeń, bo jeśli Yamaha zdecyduje się na rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem ze skutkiem natychmiastowym (przed zakończeniem sezonu 2021), być może zobaczymy Vinalesa w barwach Aprilii jeszcze w tym sezonie! Jeden z etatowych zawodników Aprilii, a właściwie jak wielu go określa "jeżdżący tester" Lorenzo Savadori jest bowiem kontuzjowany i nie wiadomo kiedy powróci do ścigania. Być może jeśli sytuacja rozwinie się na korzyść Vinalesa Top Gun wskoczy na siodło Aprilii GP-RS już w nadchodzących wyścigach.

Po przejściu do Aprilii Vinales będzie partnerem Aleixa Espargaro, z którym już raz tworzył duet w barwach zespołu Suzuki.

Maverick VinalesMotoGP/ Dorna
Zobacz również:
REKLAMA