Maverick Vinales w Yamasze!

Wyjaśniło się. Po wczorajszej decyzji Repsol Hondy i Daniego Pedrosy o przedłużeniu współpracy, Maverick Vinales wreszcie podjął decyzję.
Młody Hiszpan przejdzie do Yamahy.

Tak jak pisaliśmy przy okazji informacji o przedłużeniu kontraktu przez Pedrosę, Vinales był najpoważniejszym kandydatem do przejęcia sterów Yamahy. Te przypuszczenia się potwierdziły. Dziś Yamaha ogłosiła podpisanie dwuletniego kontraktu z Vinalesem. Maverick nie będzie więc drugim Kevinem Schwantzem i nie zdobędzie tytułu na Suzuki. Kto zastąpi Vinalesa? Najbardziej prawdopodobnie są jeden z dwójki Ducati, który opuści zespół po przyjściu Lorenzo (prawdopodobnie jednak mniej obliczalny Ianonne), lub jeden z dwójki Rins/Zarco z Moto2. Zarco ma już za sobą pierwsze kontakty z Suzuki. Wystartuje ich motocyklem w wyścigu 8-godzinnym na Suzuce, ale to Rins jest na dzień dzisiejszy wyceniany wyżej. Możliwe więc, że Zarco skończy w prywatnym zespole Suzuki, lub zastąpi Aleixa Espargaro. Wszystko będzie wyjaśniać się w najbliższych tygodniach.

zobacz galerię

Zobacz również:
Dla Brytyjczyka Scotta Reddinga, który walczył o tytuł mistrza świata aż do ostatniej rundy w 2020 roku, jest to drugi sezon w barwach teamu Aruba.it Racing - Ducati. Michael Rinaldi również ma za sobą znakomity sezon, w którym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w WorldSBK podczas GP Aragonii.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA