[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Maverick Vinales w Yamasze!

Wyjaśniło się. Po wczorajszej decyzji Repsol Hondy i Daniego Pedrosy o przedłużeniu współpracy, Maverick Vinales wreszcie podjął decyzję.
Młody Hiszpan przejdzie do Yamahy.

Tak jak pisaliśmy przy okazji informacji o przedłużeniu kontraktu przez Pedrosę, Vinales był najpoważniejszym kandydatem do przejęcia sterów Yamahy. Te przypuszczenia się potwierdziły. Dziś Yamaha ogłosiła podpisanie dwuletniego kontraktu z Vinalesem. Maverick nie będzie więc drugim Kevinem Schwantzem i nie zdobędzie tytułu na Suzuki. Kto zastąpi Vinalesa? Najbardziej prawdopodobnie są jeden z dwójki Ducati, który opuści zespół po przyjściu Lorenzo (prawdopodobnie jednak mniej obliczalny Ianonne), lub jeden z dwójki Rins/Zarco z Moto2. Zarco ma już za sobą pierwsze kontakty z Suzuki. Wystartuje ich motocyklem w wyścigu 8-godzinnym na Suzuce, ale to Rins jest na dzień dzisiejszy wyceniany wyżej. Możliwe więc, że Zarco skończy w prywatnym zespole Suzuki, lub zastąpi Aleixa Espargaro. Wszystko będzie wyjaśniać się w najbliższych tygodniach.

zobacz galerię

Zobacz również:
Dzień po przerwie, na trasie 7. etapu, rajdu Dakar 2020 rozegrała się tragedia. Zginął 40-letni motocyklista - Paulo Goncalves.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA