Meguro – ekskluzywna marka Kawasaki, pojawi się już wiosną!

Meguro, zapomniana marka motocykli, która w latach 60. XX w. ściśle związana była z Kawasaki, powraca. Akashi reaktywuje ją dla specjalnej linii motocykli retro.

Sięganie do własnych tradycji stało się ostatnio obowiązującym trendem. Honda odświeżyła kilka lat temu Afrykę Twin, Suzuki powróciło do nazwy i detali stylistycznych Katany, także Kawasaki musnęło własną przeszłość modelem Z900RS.

Apetyty Zielonych na tym modelu jednak się nie kończą. Już w styczniu 2019 roku wiadomo było, że planowana jest reaktywacja historycznej marki Meguro, z którą Kawasaki związane było od lat 60. XX w. Jeszcze przed przejęciem, w latach 50., Meguro był drugim producentem motocykli w Japonii. Historia tej marki sięga zaś aż lat 30., kiedy to wystartowała montownia skrzyń biegów. Potem montowano repliki BSA A7.

Zobacz również: używane klasyczne nakedy.

Jednym z najważniejszych motocykli, wyprodukowanych pod marką Meguro, był W1, protoplasta dzisiejszego Kawasaki W800. Japoński producent ogłosił niedawno reaktywację marki Meguro – będą nią sygnowane motocykle retro. Nie jest do końca pewne czy Kawasaki planuje po prostu wydzielić linię klasyków jako Meguro, czy sygnować tą marką specjalne przygotowane, ekskluzywne motocykle – podobnie jak na przykład Toyota wykorzystuje markę Lexus.

Pierwszy model Meguro – K3 zobaczymy już wiosną 2021 roku. Mechanicznie będzie to Kawasaki W800, a zatem w ramie znajdzie się dwucylindrowa rzędówka o pojemności 773 cm3 i mocy 51 KM (w Europie 48 KM). Stylistycznie K3 będzie jednak różnił się od pierwowzoru – otrzyma między innymi czarny widelec przedniego zawieszenia, tylne amortyzatory z regulacją, wyższą kierownicę, wygodniejszą podwójną kanapę oraz szereg smaczków stylistycznych wyróżniających ten motocykl.

Na początek Meguro K3 trafi do dealerów w Japonii. Cena, w przeliczeniu na złotówki, wyniesie 45 tys. zł. Dla porównania, standardowy Kawasaki W800 kosztuje na tamtejszym rynku 38 500 zł. Kiedy zobaczymy Meguro K3 w Europie? Mamy nadzieję, że w przyszłym roku.

zobacz galerię

Zobacz również:
Pod względem premier rok 2022 zapowiada się niezwykle ekscytująco. Część modeli sygnowanych rokiem 2022 producenci pokazali już wcześniej, ale wciąż sporo pozostaje do odkrycia. To będzie dobry motocyklowo rok!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA