Metzeler Roadtec 01

Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.


Jak wynika z nazwy, ROADTEC ™ 01 to to najnowszy członek rodziny ROADTEC ™, linii produktów METZELER dedykowanych jako sportowo-turystyczne opony radialne. Należą do nich m.in. ROADTEC ™ Z6 i cenione ROADTEC ™ Z8 INTERACT ™, których ROADTEC™ 01 jest następcą. Podczas gdy ROADTEC ™ 01 utrzymuje silny związek z rodziną do której należy, jednocześnie stanowi wyraźną granicę w stosunku do przeszłości, dzięki użyciu zupełnie innych kryteriów rozwoju i projektowania w porównaniu do poprzednich produktów. To dlatego nazwa nowej opony ROADTEC™ nie została określona kolejnym numerem modelu w stosunku do Z8 ale numerem 01, który identyfikuje tę oponę jako zupełnie nowy projekt, zarówno pod kątem użytych materiałów, profili, jak i mieszanki oraz elementów najbardziej widocznych, jak rzeźba bieżnika.

Poznaj drogę z ROADTEC™ 01
ROADTEC™ 01 to nie tylko nowy produkt sportowo-turystyczny, ale także filozofia skierowana do całego segmentu za pośrednictwem kampanii "TAKE THE ROAD with ROADTEC™ 01", która będzie towarzyszyć wprowadzeniu nowego produktu na rynek dla najbliższych miesiącach. Kampania “TAKE THE ROAD with ROADTEC™ 01” to inicjatywa kierowana do tych, którzy będą głównymi użytkownikami tej opony: motocyklistów, którzy po prostu uwielbiają podróże, zarówno na krótkich jak i długich dystansach i którzy nie boją się korzystania z motocykli także wtedy, gdy warunki pogodowe lub temperatura nie są najlepsze.
Już w najbliższych tygodniach marka METZELER rozpocznie serię oryginalnych inicjatyw związanych z kampanią "TAKE THE ROAD with ROADTEC™ 01" i przez następnych dwanaście miesięcy będzie je kontynuować. Jako pierwszy ruszy “48 Hours on The Road” 48 godzinny maraton najlepszych motocyklowych filmów podróżniczych pochodzących z trzech edycji New York Motorcycle Film Festival starannie wybranych przez włoskiego dystrybutora Rodaggio Film. Wydarzenie potrwa od 16 do 18 listopada, a jego gospodarzem będzie Deus Leica Theatre należący do flagowego sklepu Deus ex Machina w Mediolanie. W 2016 roku METZELER będzie również śledzić okiem kamery największe spotkania i najważniejsze międzynarodowe imprezy motocyklowe. We wrześniu 2016 marka weźmie udział w czwartej edycji New York Motorcycle Film Festival z własnym projektem w ramach którego motocykliści sami będą opowiadać o swoich podróżach na motocyklu.
 
Główne właściwości i zalety nowej ROADTEC ™ 01
ROADTEC™ 01 to najnowsza ewolucja opon sportowo-turystycznych METZELER. Ich mocnym punktem w stosunku do swojego poprzednika ROADTEC ™ Z8 Interact ™, jest poprawa przyczepności na mokrym oraz nawierzchniach o niskiej przyczepności, zwiększone przebiegi oraz wysoki poziom dostosowania się do różnych motocyklów, stylów jazdy i warunków pogodowych.
ROADTEC™ 01 ma zupełnie nowy wzór bieżnika. Przednia opona posiada rowki, które są zaprojektowane poprzecznie w stosunku do kierunku toczenia opony. Pozwoliło to na zwiększenie mechanicznej przyczepności na śliskich nawierzchniach oraz różnych sytuacjach występujących podczas jazdy.
Powierzchnia styku z asfaltem jest teraz szersza i krótsza i we współpracy z technologią opasania stalowego zero stopni produktów marki METZELER, gwarantuje większe przebiegi i długotrwałą skuteczność w czasie.
Innowacyjne mieszanki są dobrze przystosowane do potrzeb motocyklistów różnych kategorii. Dwuskładnikowa mieszanka opony tylnej, ze 100% krzemionki na barkach oraz krzemionki i sadzy w centralnym pasie bieżnika zapewnia przebieg i przyczepność w najróżniejszych warunkach użytkowania. Przednie opony wykonane ze 100% krzemionki zapewniają wysokie bezpieczeństwo podczas hamowania, zwłaszcza na mokrej powierzchni oraz niski współczynnik tarcia.
Stalowe Opasanie 0° wraz z technologią INTERACT ™ poprawia stabilność i komfort jazdy i gwarantuje przewidywalne i precyzyjne zachowanie, najlepsze dla korzystających z drogi.
 
Motocykle i motocykliści dla których ROADTEC ™ 01 jest przeznaczona
ROADTEC ™ 01 została opracowana z myślą o stworzeniu wszechstronnego produktu, umożliwiającego zaspokojenie wielu motocyklistów korzystających z różnych rodzajów motocykli i różnych stylów jazdy. Udoskonalona pod względem osiągów na mokrej nawierzchni w różnych warunkach, a także przebiegu i stabilności przy zachowaniu dobrej obsługi typowej dla produktów METZELER, ROADTEC ™ 01 jest idealna dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują opon do czystego użytku drogowego. Wśród nich możemy wyróżnić trzy makro-grupy: Motocykliści, którzy jeżdżą na krótkich dystansach w sportowym stylu, explorerzy i podróżnicy, użytkownicy miejscy.

 
ROADTEC ™ 01 w porównaniu ze SPORTEC ™ M7 RR i TOURANCE ™ Next
W odróżnieniu do SPORTEC ™ M7 RR, opony supersport zaprojektowano w celu zapewnienia odpowiednich osiągów, takich jak przyczepność i dobre trzymanie podczas jazdy w sportowych sytuacjach na codziennych drogach, które często mają niedoskonałą nawierzchnię, a także bywają mokre. ROADTEC ™ 01 oferuje zdecydowanie większe przebiegi, poziom przyczepności, który pozostaje na wysoki również przy bardziej wymagających nawierzchniach i warunkach pogodowych oraz zapewnia lepszą stabilność i komfort.
W rozmiarach dostosowanych do dużych motocykli enduro, w porównaniu z produktami takimi jak TOURANCE ™ Next, ROADTEC ™ 01 oferuje lepszą wydajność podczas czystego użytku drogowego, gdy tymczasem TOURANCE ™ Next pozostaje lepsza na bezdrożach.
 
Rozmiary ROADTEC ™ 01
ROADTEC ™ 01 będzie dostępna w sprzedaży u wszystkich dealerów METZELER od stycznia 2016 r. Wszystkie rozmiary w gamie będą dostępne do końca pierwszej połowy 2016 roku, przednia opona w rozmiarze 120/60 ZR 17 pojawi się jako ostatnia w sprzedaży i będzie dostępna na początku 2017 roku.

Zobacz również:
REKLAMA