Michael Jordan GSX-R

Michael Jordan to legenda NBA i koszykówki na całym świecie. Niewielu jednak wie że Michael Jordan jest motocyklistą, ma własne sprzęty a nawet wyścigowy zespół Michael Jordan Motorsports w AMA Superbike.

Zawodnikiem tego zespołu jest Ben Bostrom, a ściga się na Suzuki. Dlatego właśnie customizingowa firma Mad Skillz Customs w hołdzie legendzie NBA zbudowała customa na bazie Suzuki GSX-R 1000.

Motocykl jak to amerykańskie customy ma choinkowo-jarmarczny styl jednak wykonany jest ze sporą fantazją, starannością i dbałością o niuanse.

Szprychowe koła wyglądają ciekawie, a w obręczy tylnego koła kręci się logo - znak firmowy Jordana. W całym motocyklu pojawiają się nawiązania do  Jordana: korek paliwa obciągnięty jest skórą z piłki Spalding, wszędzie pojawiają się logo Jordana, i numer 23, a całe malowanie aerografem nawiązuje do kariery legendarnego zawodnika (występy i mistrzostwa zdobyte w Chicago Bulls i występy w Washington Wizards).

Poniżej krótki film z prezentacją motocykla.

Warto nadmienić że Michael Jordan posiada w swojej kolekcji motocykli specjalnie zbudowane dla niego Ducati 999, które było zaprezentowane w amerykańskim programie Superbikes.Zobacz również:
REKLAMA