[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Midalu 2500 dwukołowa bestia z Czech

Widlasty silnik o pojemności 2,5 litra, 240 KM mocy i cena ponad pół miliona złotych. Poznajcie Midalu 2500 supermotocykl z Usti nad Orlicą.

Gdy pada hasło "czeski motocykl" większości ludzi przed oczami stają szosowe Jawy i Cezety. Bardziej wkręceni w temat wspomną, dwusuwowych crossówkach oraz o motocyklach żużlowych.

Tymczasem za naszą południowa granicą powstają dwukołowe potwory których cena przekracza pół miliona złotych.

REKLAMA

Prace nad supermotocyklem o nazwie Midalu 2500 zaczęły się trzynaście lat temu. Trzy lata później, w 2007 roku gotowy był silnik - widlasta szóstka o pojemności 2,5 litra.

Kolejne dwa lata to prace nad kratownicową rama, zaś w 2010 roku po dopracowaniu szczegółów czescy inżynierowie i przystąpili do testów.

Końcowy efekt to budowany w niewielkiej rodzinnej firmie w Usti nad Orlicą, ważący 270 kg potwór napędzany widlastą szóstką o pojemności 2442 cm3 i mocy 240 KM.

Maszyna ma sześciobiegową skrzynię, zawiasy Öhlinsa, hamulce Brembo Racing i kosztuje w przeliczeniu jakieś 570 000 zł. Więcej na www.motofgr.com

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij