Mikołaje na motocyklach

W zeszły weekend Mikołaje na motocyklach przeprowadzili udany szturm na terenie praktycznie całego kraju. Zobaczcie co się działo w Bielsku-Białej oraz w Trójmieście.

Południe Polski
Bielsko-Biała: przez ponad miesiąc motocykliści ze Stowarzyszenia Motomikołaje Bielsko-Biała kwestowali w CH Gemini Park na rzecz domu dziecka. Połączyli siły z klubem Just Riders, Automobilklubem Beskidzkim oraz grupą Bielscy Motocykliści - efekt był równie zaskakujący, co hojność darczyńców - zebrano aż 20 011,97 zł!  
Na stoisku można było pstryknąć sobie fotkę na quadzie Rafała Sonika lub/i na Harleyu. Podsumowaniem całej akcji nastąpiło w niedzielę 8 grudnia. Ulicami Bielska-Białej przejechała kawalkada ponad 100 motocykli, ATV, pojazdów militarnych oraz rajdówek. Bagaże w postaci prezentów dla dzieciaków w całości dotarły do z Domu Dziecka. To była już VI edycja akcji - za rok powtórka z rozrywki, ale liczymy na pobicie rekordu. Do zobaczenia! Szczegóły i więcej zdjęć znajdziecie na www.motomikolajebielsko.pl

Północ Polski
Trójmiasto: 2013 rok okazał się dla 3miejskich mikołajów dość trudny. Z różnych względów tradycyjna już mikołajowa parada została przeniesiona na 15 grudnia. Ekipa z największego motocyklowego forum 3miasta (www.moto3miasto.pl) uznała, że trudno będzie wytłumaczyć dzieciakom, dlaczego Mikołaje dotarli do nich z opóźnieniem. Dlatego, dzięki współpracy z fundacją "Trzeba Marzyć", 3miejscy motocykliści uzbierali prawie 16 000 zł w niespełna 3 tygodnie! To oznaczało, że tegoroczne Mikołaje były wyjątkowo hojne (pełne rozliczenie akcji dostępne będzie na forum). Mimo mrozu oraz niespodzianki w postaci porywającego Ksawerego, który nie dość że wyrywał drzewa, to jeszcze rozsypał prawie 20 cm śniegu MotoMikołaje (ze względów techniczno-logistycznych również upakowani w puszki) wyruszyli z darami do 5 szpitali oraz 3 domów dziecka. Poza artykułami pierwszej potrzeby (tu czyt.: słodyczami), w paczkach znalazły się też cytrusy, specjalne poduchy oraz sprzęt sportowy, książki, pluszaki i wszystko, co może poprawić humor małym pacjentom oraz zapewnić rozrywkę dzieciakom z domów dziecka. Niektórym MotoMikołajom łezka się w oku zakręciła, kiedy obdarowane dzieciaki odpłaciły im uśmiechem i tym magicznym błyskiem w oku - czego można chcieć więcej?!

Zobacz również:
REKLAMA