Mikołaje na motocyklach - podsumowanie

Motomikołaje zrobili szał i mnóstwo dobrej roboty! Parada ulicami Trójmiasta składała się z 1600 maszyn. Z kolei przez Bielsko przejechało 188 motocykli! Szacunek dla wszystkich uczestników - brawo WY!

Jacek Hanusz
Gang Mikołaja, czyli Mikołaje na motocyklach 2016.

Trójmiasto: To była XIV edycja imprezy! 1600 maszyn i ponad 2000 Mikołajów, Śnieżynek i Reniferów zebrało się w niedzielę (4 grudnia) rano na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Kilkanaście minut po 11 parada ruszyła głównymi ulicami w stronę gdańskiego stadionu Energa. Mimo niezłych warunków - słoneczko i lekki mróz - nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu frekwencji (ponad 2000 maszyn).
Imponuje za to wynik zbiórki - w sumie zebrano 81 077, 51 zł! A do tego 1 kuna, 5 euro i 10 riyals. Cała kasa zostanie przeznaczona na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci. Dodatkowe paczki oraz upominki dla najmłodszych odwiedzanych w szpitalach i domach dla dzieci finansowane będą ze zbiórki otwartej jaką Mikołaje prowadzili do 25 listopada. Więcej na www.facebook.com/MikolajeNaMotocyklachBielsko-Biała: w niedzielne przedpołudnie pod CH Gemini Park już po raz IX zrobiło się mikołajowo i motocyklowo. Na miejsce zbiórki zjechało 188 motocykli i kilkanaście różnych innych pojazdów. W samo południe Mikołaje przejechali głównymi ulicami miasta - ich celem był Dom Dziecka, gdzie rozdali prezenty podopiecznym. Również na Podbeskidziu pogoda sprzyjała zmotoryzowanym Mikołajom - pięknemu słońcu towarzyszył przymrozek (ok. - 1oC). Wyniki całomiesięcznej kwesty będą znane wkrótce. Więcej szczegółów na www.facebook.com/MotoMikolaje-Bielsko

Zobacz również:
REKLAMA