[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.5

Minimalistyczny i elektryczny - Sol Pocket Rocket

Przybysz z przyszłości? Nie, to Pocket Rocket - nietypowy jednoślad zaprojektowany przez niemiecką firmę Sol. 

Podróże w czasie

są niemożliwe, ale spoglądając na projekt niemieckich konstruktorów zaczynam mieć co do tego spore wątpliwości. Skąd biorą się tak oryginalne pomysły?

Maszyna firmy Sol wpisuje się bowiem w klasę nowoczesnych klasyków (zwaną też neo-retro). Co więcej motocykl jest napędzany silnikiem elektrycznym. Surowy projekt intryguje wyglądem.

REKLAMA

W elektrycznym Rocket-cie wykorzystano ciekawe i pomysłowe rozwiązanie. Za pomocą wbudowanego komputera możliwe jest połączenie maszyny z telefonem. Zamontowany na kierownicy smartfon (za pomocą specjalnego uchwytu) pełni funkcję zegarów i wyświetla dane na temat pojazdu. Mało tego! Malutki pojazd Sol łączy się z siecią telefoniczną, więc w łatwy sposób może służyć jako flota wypożyczalni (takiej jak np. scooter-sharing).

 

REKLAMA

Sol Motors

Maszyna jest dostępna w dwóch wersjach: L1E - 6 KM, maks. prędkość 50 km/h i L3e - 8,5 KM, maks. prędkość 80 km/h. Obydwie wersje ważą zaledwie 55 kg. W zależności od wybranego trybu jazdy zasięg Sola na jednym ładowaniu wynosi od 50 do nawet 80 km. Co ciekawe kierowca jadący Rocketem ma do wyboru trzy tryby jazdy: Eco, Sport, Wheelie. Tak, to nie pomyłka. W prawdzie nie wiemy jak działa tryb wheelie, ale brzmi dość interesująco!

Osiągi Rocketa nie powalają, ale to typowo miejski sprzęt - odpowiednik skutera o pojemności 50 cm3. Ciekawostką jest również, że elektryczny silnik napędzający Pocketa znalazł się w... tylnym kole!

REKLAMA

Rocket Pocket zdobył trzy nagrody za nietypowy design: European Product Design Award, Focus Open i German Design Award. W sumie to nic dziwnego. Maszyna może nie poraża osiągami, ale ciężko przejść obok niej obojętnie.

Crowdfunding

Póki co ekipa SOL jest w trakcie zbierania środków na rozpoczęcie produkcji Pocket Rocketa. Chcesz wesprzeć ich projekt? Wbijaj na crowdfundingową stronkę Indie Go Go. Jeśli wesprzesz firmę kwotą większą niż 4500 € otrzymasz od Sola w prezencie Pocket Rocketa. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Kultowy trójkołowiec Piaggio, który swą popularność zyskał już w latach 50' XX wieku został odświeżony. Dostał nowe kolory oraz dodatki. Dostępna jest również wersja napędzana silnikiem elektrycznym zasilanym bateriami litowo-jonowymi.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij