Minimalistyczny i elektryczny - Sol Pocket Rocket

Przybysz z przyszłości? Nie, to Pocket Rocket - nietypowy jednoślad zaprojektowany przez niemiecką firmę Sol. 

Podróże w czasie

są niemożliwe, ale spoglądając na projekt niemieckich konstruktorów zaczynam mieć co do tego spore wątpliwości. Skąd biorą się tak oryginalne pomysły?

Maszyna firmy Sol wpisuje się bowiem w klasę nowoczesnych klasyków (zwaną też neo-retro). Co więcej motocykl jest napędzany silnikiem elektrycznym. Surowy projekt intryguje wyglądem.

W elektrycznym Rocket-cie wykorzystano ciekawe i pomysłowe rozwiązanie. Za pomocą wbudowanego komputera możliwe jest połączenie maszyny z telefonem. Zamontowany na kierownicy smartfon (za pomocą specjalnego uchwytu) pełni funkcję zegarów i wyświetla dane na temat pojazdu. Mało tego! Malutki pojazd Sol łączy się z siecią telefoniczną, więc w łatwy sposób może służyć jako flota wypożyczalni (takiej jak np. scooter-sharing).

 

Sol Motors

Maszyna jest dostępna w dwóch wersjach: L1E - 6 KM, maks. prędkość 50 km/h i L3e - 8,5 KM, maks. prędkość 80 km/h. Obydwie wersje ważą zaledwie 55 kg. W zależności od wybranego trybu jazdy zasięg Sola na jednym ładowaniu wynosi od 50 do nawet 80 km. Co ciekawe kierowca jadący Rocketem ma do wyboru trzy tryby jazdy: Eco, Sport, Wheelie. Tak, to nie pomyłka. W prawdzie nie wiemy jak działa tryb wheelie, ale brzmi dość interesująco!

Osiągi Rocketa nie powalają, ale to typowo miejski sprzęt - odpowiednik skutera o pojemności 50 cm3. Ciekawostką jest również, że elektryczny silnik napędzający Pocketa znalazł się w... tylnym kole!

Rocket Pocket zdobył trzy nagrody za nietypowy design: European Product Design Award, Focus Open i German Design Award. W sumie to nic dziwnego. Maszyna może nie poraża osiągami, ale ciężko przejść obok niej obojętnie.

Crowdfunding

Póki co ekipa SOL jest w trakcie zbierania środków na rozpoczęcie produkcji Pocket Rocketa. Chcesz wesprzeć ich projekt? Wbijaj na crowdfundingową stronkę Indie Go Go. Jeśli wesprzesz firmę kwotą większą niż 4500 € otrzymasz od Sola w prezencie Pocket Rocketa. 

Zobacz również:
REKLAMA