[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.5

Minimalistyczny i elektryczny - Sol Pocket Rocket

Przybysz z przyszłości? Nie, to Pocket Rocket - nietypowy jednoślad zaprojektowany przez niemiecką firmę Sol. 

Podróże w czasie

są niemożliwe, ale spoglądając na projekt niemieckich konstruktorów zaczynam mieć co do tego spore wątpliwości. Skąd biorą się tak oryginalne pomysły?

Maszyna firmy Sol wpisuje się bowiem w klasę nowoczesnych klasyków (zwaną też neo-retro). Co więcej motocykl jest napędzany silnikiem elektrycznym. Surowy projekt intryguje wyglądem.

REKLAMA

W elektrycznym Rocket-cie wykorzystano ciekawe i pomysłowe rozwiązanie. Za pomocą wbudowanego komputera możliwe jest połączenie maszyny z telefonem. Zamontowany na kierownicy smartfon (za pomocą specjalnego uchwytu) pełni funkcję zegarów i wyświetla dane na temat pojazdu. Mało tego! Malutki pojazd Sol łączy się z siecią telefoniczną, więc w łatwy sposób może służyć jako flota wypożyczalni (takiej jak np. scooter-sharing).

 

REKLAMA

Sol Motors

Maszyna jest dostępna w dwóch wersjach: L1E - 6 KM, maks. prędkość 50 km/h i L3e - 8,5 KM, maks. prędkość 80 km/h. Obydwie wersje ważą zaledwie 55 kg. W zależności od wybranego trybu jazdy zasięg Sola na jednym ładowaniu wynosi od 50 do nawet 80 km. Co ciekawe kierowca jadący Rocketem ma do wyboru trzy tryby jazdy: Eco, Sport, Wheelie. Tak, to nie pomyłka. W prawdzie nie wiemy jak działa tryb wheelie, ale brzmi dość interesująco!

Osiągi Rocketa nie powalają, ale to typowo miejski sprzęt - odpowiednik skutera o pojemności 50 cm3. Ciekawostką jest również, że elektryczny silnik napędzający Pocketa znalazł się w... tylnym kole!

REKLAMA

Rocket Pocket zdobył trzy nagrody za nietypowy design: European Product Design Award, Focus Open i German Design Award. W sumie to nic dziwnego. Maszyna może nie poraża osiągami, ale ciężko przejść obok niej obojętnie.

Crowdfunding

Póki co ekipa SOL jest w trakcie zbierania środków na rozpoczęcie produkcji Pocket Rocketa. Chcesz wesprzeć ich projekt? Wbijaj na crowdfundingową stronkę Indie Go Go. Jeśli wesprzesz firmę kwotą większą niż 4500 € otrzymasz od Sola w prezencie Pocket Rocketa. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij