Mission Winnow Ducati Corse - nowe barwy zespołu

Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci zaprezentowali w Bolonii nowe motocykle zespołu Mission Winnow Ducati Corse. Zmiany subtelne ale efektowne.

Mission Winnow Ducati Team 2020 Ducati
Mission Winnow Ducati Team 2020, Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso

Podczas specjalnej prezentacji zorganizowanej w siedzibie marki w Bolonii prezes Ducati Motor Holding Claudio Domenicali oraz szef działu sportowego Ducati Corse - Luigi Dal'Igna w towarzystwie zawodników MotoGP z fabrycznego zespołu zaprezentowali motocykle, które wystartują w MotoGP w sezonie 2020. Tradycyjnie w obu Ducati Desmosedici przeważa krwistoczerwona barwa, ale dla odmiany w tym roku połączona jest z czernią i elementami chromu.  Nowe barwy wyglądają ekskluzywnie i efektownie - przywodzą na myśl wyścigówki Ferrari.

W tym roku w zespole pojadą ci sami zawodnicy co w 2019 - Danilo Petrucci z numerem 9 i Andrea Dovizioso z 04. Obaj nie kryją optymizmu przed nadchodzącym sezonem i liczą na dobry wynik. Nic dziwnego - będą go potrzebować bowiem ich kontrakty z Ducati kończą się wraz z tym sezonem.

Niestety nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele na temat nowego Desmosedici GP20, poza tym że nowym partnerem Ducati Corse jest Lenovo/Motorola. Oto co powiedzieli zawodnicy na temat nowego sezonu.

Mission Winnow Ducati Team 2020Ducati
Mission Winnow Ducati Team 2020, Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso #04: "Sezon 2019 był interesujący. Pozwolił nam zrozumieć kilka aspektów, które pomogą nam być lepszymi w 2020. W ubiegłym roku zakończyliśmy jako wicemistrzowie trzeci raz z rzędu za Marquezem, ale dobrze spisaliśmy się zważywszy na nasz potencjał. Każdy rok to inna historia i trudno przewidzieć co będzie  w 2020. Nasz cel jest jasny: chcemy walczyć o tytuł po raz kolejny. Zarówno Ducati jak i ja pracujemy ciężko by powrócić silniejszym niż kiedykolwiek. W porównaniu z ubiegłym rokiem spodziewam się jeszcze mocniejszej konkurencji, ale my też się rozwinęliśmy i jestem pewien, że wciąż będziemy się rozwijać. "

Mission Winnow Ducati Team 2020Ducati
Mission Winnow Ducati Team 2020, Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso

Danilo Petrucci #9: 2019 był dla mnie pozytywny mimo kilku trudności pod koniec sezonu. To był mój najlepszy sezon w MotoGP pod względem wyników. Wygrałem po raz pierwsz w Mugello w fantastycznym wyścigu przed moimi kibicami i wszystkimi fanami Ducati. Ten wynik podniósł moją pewność siebie i zmotywował mnie bym jeszcze poprawił moje wyniki w tym sezonie. Wiem że stawka MotoGP w tym sezonie będzie jeszcze mocniejsza ale to się tyczy także mnie. Rozwijam się w każdym sezonie i w tym roku chciałbym potwierdzić moje rezultaty i zrobić kolejny krok do przodu w porównaniu z ubiegłym sezonem.

Mission Winnow Ducati Team 2020Ducati
Mission Winnow Ducati Team 2020, Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso

Claudio Domenicali CEO Ducati Motor Holding: Ducati to zaawansowany technologiczny inkubator, prezentacja włoskiej mysli technicznej i inteligencji, oraz niesamowitego składnika jakim jest pasja wszystkich Ducatisti."

Luigi Dall'Igna Generalny Manager Ducati Corse: "Nasz cel to wygranie tytułu mistrzowskiego. Bracujemy ciężko aby być faworytami we wszystkich wyścigach i we wszystkich warunkach w tym sezonie".

Pierwsza runda MotoGP już 8 marca w Katarze. Testy rozpoczynają się 7 lutego na torze Sepang w Malezji.

Zobacz również:
REKLAMA