Mission impossible?

Wcale nie, bo zarówno Mikołaje z Trójmiasta, jak i z Bielska-Białej dali radę! Nie przejęli się ani sypiącym śniegiem, ani mrozem dochodzącym do ośmiu kresek poniżej zera, ani nawet błotem pośniegowym na ulicach.


W trójmiejskiej paradzie udział wzięło 660 maszyn (motocykle, quady, skutery) oraz 750 mikołajów. To zdecydowanie mniejsze grono, niż w poprzednich latach, ale jeśli wziąć pod uwagę tragiczne warunki pogodowe jest to olbrzymi sukces!


Dzięki całej akcji zebrano 42 974 zł, co pozwoli zakupić 17 000 obiadów dla dzieciaków z pomorskich szkół. Zarówno organizatorom, jak i wszystkim uczestnikom parady oraz tym, którzy nie brali w niej udziału, ale wpłacili pieniądze należy się ogromny szacunek. Tak trzymać!


Rozstrzygnięto również wszystkie konkursy - poniżej wyniki:

1. Najdłuższa trasa: Pertti Kaipiainen i Timo Gonberg (1510 km) z Finlandii

2. Najwyższa wpłata: I wpłata: Ayo - 7777 zł, II wpłata Marcus - 6000 zł

3. Najładniejsza śnieżynka: Agnieszka Pociejewska

4. Najmłodszy uczestnik: Jacek Argulewicz (na KTM-ie) - 5 lat i 3 m-ce

5. Najstarszy uczestnik: Pertti Kaipiainen 72 lata

6. Najładniejszy motocykl: Paweł Kołodziejczyk - YamahaW Bielsku-Białej było trochę skromniej - zjechało się 20 motocykli i około 60 Mikołajów. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne to i tak sukces! Tutaj pomysł był inny, bo Mikołaje już od miesiąca kwestowali w Gemini Park. Ostatecznie zebrali ponad 10 000 zł oraz dużo darów i prezentów dla dzieciaków z bielskiego domu dziecka.
Więcej zdjęć z Trójmiasta znajdziecie w galerii na stronie www.mikolaje.gd.pl a z Bielska-Białej na www.motomikolajebielsko.pl


REKLAMA