Mistrzostwa Europy MX w Cieszynie - zapowiedź

Zobacz jak na torze motocrossowym walczą najszybsze dzieciaki oraz najszybsze dziewczyny w Europie! Zapraszamy na rundę Mistrzostw Europy do Cieszyna.

Mistrzostwa Europy MX Kobiet, MX65 oraz MX85 - Cieszyn 2017 Maciej Wierzbicki
Mistrzostwa Europy MX Kobiet, MX65 oraz MX85 - Cieszyn 2017 - zapowiedź.

W dniach 20 i 21 maja 2017 na torze motocrossowym w Cieszynie odbędą się Mistrzostwa Europy klas EMX65 i EMX85 (strefa północno - wschodnia) oraz, po raz pierwszy(!), runda Mistrzostw Europy Kobiet. Cieszyn ponownie stanie się areną historycznego wydarzenia. W zeszłym roku rozegrano tu jednorazowy Puchar Europy Kobiet, a w tym roku ranga zawodów urosła - odbędzie się jedna z czterech rund Mistrzostw Europy Kobiet. 

W klasach EMX65 i EMX85 zgłosiło się ok. 60 zawodników, a w klasie EMX Kobiet 30 zawodniczek. Do Cieszyna zjadą sportowcy z 15 krajów Europy. W Mistrzostwach Europy Kobiet liczymy na dobry występ naszej najlepszej zawodniczki - Asi Miller. Niestety wciąż zmaga się ona z kontuzją odniesioną podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Orlen MX MP, ale trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że uda się jej wystartować. O punkty w tych wyjątkowych zmaganiach będą również walczyć nasze pozostałe zawodniki. Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny!

W Cieszynie kibice będą mieli okazję zobaczyć zawodniczki i część zawodników, spośród których wyłoniona zostania reprezentacja Polski na Zespołowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu w Gdańsku. Spore nadzieje pokładamy w naszych eksportowych zawodnikach jak chociażby Maksie Chwaliku. W zeszłym roku uzyskał on awans do finałowej czterdziestki Mistrzostw Europy i liczymy, ze w tym roku w jego ślady pójdą też inni zawodnicy.

Fani motocrossu mogą już planować kolejny majowy weekend. Zawody na torze w Cieszynie-Boguszowicach przy ul. Motokrosowej zapowiadają się ciekawie. Zapraszamy!

Zobacz również:
REKLAMA