Mistrzostwa Polski MX w Sobieńczycach - relacja

Jeśli po raz pierwszy odwiedziłeś Sobieńczyce na bank byłeś pod wrażeniem obiektu Speed Star! W miniony weekend zawitała tu runda Mistrzostw Polski w Motocrossie – Orlen MX MP.

Orlen MX MP: podczas rundy w Sobieńczycach dopisała zarówno pogoda, jak i zawodnicy oraz kibice!

Nadmorska okolica, piękna pogoda oraz profesjonalna infrastruktura obiektu przywitały niemal 180 zawodników z całej Polski. Maszyna była pełna w niemal wszystkich klasach. Dodatkowe atrakcje towarzyszące imprezie w postaci Agro Wystawy, kiermaszu i stoisk kuchni regionalnej, koncertów czy wesołego miasteczka sprawiły, że impreza nabrała charakteru dużego święta.

W sobotę na dosyć trudnym technicznie torze ścigali się zawodnicy klas MX2, MX Master i MX Kobiet. Klasę MX 2 zdominował Szymon Staszkiewicz (MX Gdynia), który po dobrze przepracowanej zimie zabłysnął dobrą formą. Wygrał on oba wyścigi, drugi był Dominik Małecki (KM Cross Lublin), a trzeci jego klubowy kolega Maciej Więckowski.

W klasie MX Master wygrał Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów).

W MX Kobiet sporo się działo pod nieobecność Joanny Miller, która startowała w MŚ. O podium walczyły Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard), Wiktoria Garbowska (A. Gorzowski), Alina Łaszcz (Pruszkowski KM) i Karolina Liszewska. Pierwsza z nich prowadząc w pierwszym wyścigu w wyniku awarii motocykla wyleciała z toru i doznała kontuzji barku. Walkę o podium stoczyły Wiktoria Garbowska, Alina Łaszcz i Karolina Liszewska i w takiej kolejności zostały sklasyfikowane na podium tej rundy MP.

Po sobotnich wieczornych atrakcjach (m.in. koncerty disco polo), na starcie niedzielnych wyścigów stanęli zawodnicy klas MX2 Junior, MX Open i MX Quad. W klasie MX2 Junior Bank Spółdzielczy z Krokowej przygotował nagrodę pieniężną za Holeshot’a w wysokości 500 zł, która padła łupem rewelacyjnie spisującego się Szymona Staszkiewicza, który po sobotnich zmaganiach do puli zwycięstw dorzucił jeszcze jedno, tym razem w klasie MX2 Junior. Jednak drugi Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów) nie oddał zwycięstwa bez walki. Spodziewamy się ciekawej walki pomiędzy tymi zawodnikami w tym sezonie. Trzeci był Piotr Szczepanek (ŁKM Łódź).

W MX Open spore emocje, bo stawka dosyć wyrównana. Same nazwiska mówią za siebie i już wiadomo, że sporo się będzie działo w tym sezonie. Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) wygrał oba wyścigi i został liderem tej klasy. Drugi w klasyfikacji po I rundzie jest Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy), a trzeci Dominik Małecki (KM Cross Lublin). Póki co czekamy na powrót kontuzjowanego Łukasza Lonki.

W klasie MX Quad zwyciężył Roman Gwiazda (KM Chojna), drugi linie mety minął Artur Szczebak (KM Cross Lublin), a najniższe miejsce na podium wywalczył Tomasz Jamroży (KM Cisy Nowogard).

W Cieszynie zostaną rozegrane zawody Mistrzostw Europy EMX 65, EMX 85, Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85 oraz pierwszego w historii motocrossu Pucharu Europy Kobiet. Do Cieszyna zapraszamy w weekend 21-22 maja 2016!

Zobacz również:
REKLAMA